W ZSLT powstała klasa policyjna. Odbyły się już pierwsze zajęcia

W poprzednim tygodniu podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Kluczborku i Zespołem Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w sprawie utworzenia klasy „policyjnej”. Podpisy pod dokumentem złożyli Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku, Jacek Tomczak, Dyrektor ZSL-T, Piotr Sitnik, oraz patronujący porozumieniu starosta kluczborski Piotr Pośpiech.

Umowa dotyczy współpracy w zakresie wprowadzenia do nauczania treści programowych z zakresu problematyki służby policyjnej. W klasie o nowym profilu uczniowie będą zdobywać wiedzę z zakresów:

– ogólne wiadomości o Policji,
– struktura organizacyjna jednostki,
– zasady rekrutacji do służby w policji,
– prewencji – organizacja i pełnienie służby w policji,
– prewencja kryminalna – programy profilaktyczne realizowane przez policję,
– przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich,
– kryminalistyka,
– prawo o ruchu drogowym,
– prawo o wykroczeniach i postępowanie w sprawach o wykroczenia,
– postępowanie karne.

Zajęcia prowadzone będą przez funkcjonariuszy Policji poszczególnych wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Program klasy policyjnej ma pomóc przygotować się uczniom, którzy w przyszłości będą chcieli zostać funkcjonariuszami policji do przyszłych egzaminów kwalifikujących do służby w Policji.

Uroczystości podpisywania porozumienia przyglądali się uczniowie nowo utworzonej „klasy policyjnej” z II Liceum Ogólnokształcącego z ZSLT, którzy odbyli od razu pierwsze zajęcia. Młodzi ludzie zwiedzili budynek komendy, mogli też porozmawiać z funkcjonariuszami i skonfrontować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta z rzeczywistością.

Źródło: Starostwo Powiatowe / Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku
Jest 4 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Stanley

    Zabrakło tylko jeszcze jednego tematu i zakresu nauczania: „będąc Policjantem jak przeżyć do 1-go. Nowa Ekonomia służb porządkowych w Polsce.” A tak poważnie to 90% Policjantów nie nadaje się do pełnienia tak odpowiedzialnych zadań. Może powołanie takiej klasy wybije tym przyszłym 90%-tą pracę w Policji.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz