Włamał się do mieszkania

21-letni mieszkaniec gminy Byczyna został zatrzymany pod zarzutem włamania do domu jednorodzinnego w Sierosławicach. Mężczyzna ukradł z budynku mienie o wartości ponad 650 zł. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

13 października kluczborscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do niezamieszkanego domu w Sierosławicach. Sprawca z budynku zabrał znajdujące się tam narzędzia tj. przewody elektryczne, dwie piły metalowe, kamień do ostrzenia, grzejnik oraz dwie rolki papieru. Wartość strat została przez pokrzywdzonego wyceniona na kwotę ponad 650 zł.

Podjęte przez kluczborskich funkcjonariuszy czynności pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie już następnego dnia (14 października) podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim mieszkaniec gminy Byczyna w wieku 21 lat.

Zatrzymany usłyszał już zarzut do którego się przyznał. Jak tłumaczył pilnie potrzebował pieniędzy. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Teraz 21-latek odpowie przed wydziałem karnym, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.