Włamali się do mieszkania w bloku

Kluczborscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do mieszkania dwóch mieszkańców Kluczborka. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 18-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, o dalszym losie 16-latka natomiast zdecyduje Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (18 października) w bloku przy ul. Kochanowskiego w Kluczborku. Świadek zdarzenia poinformował oficera dyżurnego kluczborskiej policji o dwóch mężczyznach, którzy najprawdopodobniej chcą się włamać do jednego z mieszkań. Pod wskazany adres udali się natychmiast policjanci, którzy zauważyli otwarte drzwi balkonowe we wskazanym mieszkaniu.

Po wejściu do środka policjanci zastali w mieszkaniu dwóch zaskoczonych wizytą funkcjonariuszy młodych mieszkańców Kluczborka w wieku 18 i 16 lat. Oboje w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie 18-latka wykazało ponad 1,4 promila, natomiast u 16-latka 1,3 promila.

Młodzi ?włamywacze? nie zdążyli nic ukraść z mieszkania, wypili tylko szampan pozostawiony w szafce. 18-letni mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznał.

Starszemu z nich grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności, młodszy natomiast odpowie przed Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kluczborku.

Źródło: KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.