Wypadek w Borkowicach. Zabrakło skali na ocenę zawartości alkoholu w organiźmie

Kluczborscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia, w którym kierująca straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, uderzyła w drzewo, a następnie dachowała. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podczas badania kierującej  na alkosensorze zabrakło skali. Aby określić stan nietrzeźwości od kierującej pobrano krew.

W czwartek 10 stycznia tuż przed godziną 16:00 kluczborscy policjanci zostali powiadomieni o kolizji w miejscowości Borkowice. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że 34-letnia kobieta straciła panowanie nad kierowanym  samochodem m-ki Audi, uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie dachowała. Kobieta podczas kolizji nie odniosła żadnych obrażeń, natomiast 55-letni pasażer samochodu posiadał lekkie obrażenia twarzy.

Policjanci podczas czynności wykonali badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pokazało, że 34 ? latka jest pod wpływem alkoholu. Problemem jednak było dokładne określenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas badania 34-letniej kierującej na alkosensorze zabrakło skali.

Pewne jest, że kobieta miała ponad 2 mg/l, co odpowiada 4 promilom alkoholu w wydychanym powietrzu, bo do takiej wartości skalowane jest policyjne urządzenie. Aby określić dokładnie zawartość alkoholi w organizmie od kierującej pobrano krew.

Teraz kobieta musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Kluczborku.

Aneta Czekaj / KPP KluczborkJest 7 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz