Zamówili pizzę, a potem pobili dostawcę

Kluczborscy policjanci zatrzymali i ustalili dwóch 18 – latków podejrzanych o rozbój na dostawcy pizzy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

26 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pobiciu dostawcy pizzy. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony zgodnie z zamówieniem, dostarczył pizzę na jedno z boisk sportowych na terenie gminy Byczyna. Tam został uderzony pięścią w twarz przez jednego z niedoszłych klientów. Po doprowadzeniu pokrzywdzonego mężczyzny do stanu bezbronności, sprawcy ukradli torbę z pizzą.

Policjanci z Posterunku Policji w Byczynie ustalili rysopisy sprawców i po penetracji terenu zatrzymali podejrzewanych o ten czyn dwóch 18- latków. Policjanci odzyskali skradzioną torbę i zwrócili ją właścicielowi, który wycenił wartość skradzionego mu mienia na 445 złotych.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu rozboju. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że nie mieli pieniędzy na uregulowanie rachunku. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Aniela Pluta / KPP Kluczbork
Jest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz