Zarabiał na kradzionych zaczepach

Kluczborscy i olescy funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego podejrzanego o liczne kradzieże m.in. zaczepów transportowych do ciągników rolniczych. Podczas jednego włamania towarzyszył mu jego 44-letni brat. Policjanci w toku czynności odzyskali mienie warte blisko 60.000 zł. Zatrzymanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kluczborscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie ustalili domniemanego sprawcę licznych kradzieży zaczepów transportowych do ciągników rolniczych.

W nocy z 14/15 listopada policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego. Podczas zatrzymania mężczyzna w swoim samochodzie posiadał cztery zaczepy transportowe do ciągników rolniczych. W trakcie czynności okazało się, że części te pochodzą z kradzieży dokonanej tej nocy na jednej z posesji w gminie Wołczyn.

Jak ustalono zatrzymany ma on na swoim koncie szereg innych kradzieży popełnionych w okresie od września 2009 roku do listopada 2011 roku. Mężczyzna najpierw obserwował posesje na których zaparkowane były ciągniki rolnicze, a następnie w porze wieczorowo-nocnej wracał i dokonywał kradzieży zaczepów. 41-latek kradzione części po wyczyszczeniu sprzedawał na jednym z portali aukcyjnych. Kradzieży dokonywał głównie na terenie powiatu oleskiego i kluczborskiego.

Jak ustalili policjanci podczas jednego włamania do Bazy Obrotu Rolnego na terenie powiatu oleskiego mężczyźnie towarzyszył 44-letni brat. Tam łupem padło 450 litrów paliwa oraz dziewięć butli gazowych. Bracia usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Wobec 41-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Funkcjonariusze w trakcie czynności odzyskali mienia warte blisko 60 000 zł.

Teraz domniemani sprawcy odpowiedzą przed Wydziałem Karnym Sądu Rejonowego grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot, info Komenda Powiatowa Policji w KluczborkuJest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz