Zatrzymany z amfetaminą

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Wołczyna, który podejrzewany jest o posiadanie, uprawę i sprzedaż środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kluczborscy i wołczyńscy policjanci, w wyniku działań zmierzających do ograniczenia przestępstw narkotykowych, 20 czerwca zatrzymali 17-letniego mieszkańca Wołczyna. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim 1 gram białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Jak wynika z ustaleń policjantów 17-latek w okresie marzec – maj 2012 roku uprawiał konopie indyjskie i sprzedawał pozyskaną z nich marihuanę. Szacuje się, że sprzedał około 65 gramów narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do uprawy i posiadania środków odurzających. 17 ? latek może także odpowiedzieć za sprzedaż narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

– kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

– kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

– kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KPP Kluczbork
Jest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz