Zatrzymany za liczne kradzieże

Kluczborscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Śledczy ustalili, że jednoślady zastawiał w lombardzie, a pieniądze wydawał na alkohol i papierosy. Policjanci odzyskali rowery warte ponad 2000 zł. 26-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia.

Policjanci z Kluczborka prowadzili kilka spraw dotyczących kradzieży rowerów. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że rowery najczęściej znikały ze stojaków przed marketami i z klatek schodowych. Większość jednośladów nie była zabezpieczona.

Śledczy typowali potencjalnych sprawców. O kradzieże podejrzewali 26 – letniego mieszkańca Kluczborka. Jak się okazało ich podejrzenia były słuszne. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a  zgromadzone przez nich dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów – mówi Mariusz Trejten, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

26–latek przyznał się do kradzieży rowerów. Kryminalni ustalili, że rowery kradł i zastawiał w lombardach, a pieniądze wydawał na alkohol i papierosy.

Policjanci odzyskali trzy jednoślady warte ponad 2000 zł. Zatrzymanemu grozi teraz kara 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Chcąc uchronić się przed kradzieżą roweru trzeba pamiętać, że czynnikami ułatwiającymi życie złodziejom jest lekkomyślność i niefrasobliwość właścicieli, którzy pozostawiają swoje jednoślady bez opieki i zabezpieczeń technicznych przed domem, sklepem lub na klatce schodowej. Jeżeli już musimy pozostawić swój rower bez opieki, należy przypiąć go odpowiednim zapięciem do stałego elementu podłoża np. poręczy.

Źródło: KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.