Żwirownia zmienia się nie do poznania. Powstaje tam zbiornik retencyjny (FOTO)

Portal 24powiat.pl sprawdził jak wyglądają prace przy budowie zbiornika retencyjnego ?Kluczbork?, który wykona firma SKANSKA. Żwirownia zmienia się nie do poznania. Pracownicy spuszczają obecnie wodę, a dookoła budowane są wały. Poniżej zamieszczamy zdjęcia. Zbiornik ma  zostać oddany do użytku w lipcu 2011 roku.

Inwestycja kosztować ma blisko 22 mln zł.  Część zostanie sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Gmina Kluczbork za ponad 300 tysięcy wykupiła 60 ha gruntów. Wykonanie dokumentacji technicznej zbiornika kosztowało natomiast 281 tys. zł. Oprócz tego Gmina dołoży jeszcze milion zł.

W 2010 roku nastąpi budowa wałów oraz obiektów inżynierskich: przepustów, przelewów itd.

Długość zbiornika: ~ 1400 m

Szerokość zbiornika: ~ 600 m

Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.