II liga: VI kolejek przed końcem

Kopia IMG_0245

Do zakończenia sezonu w II lidze zostało 6 kolejek. Póki co piłkarze MKS-u Kluczbork zwycięstwa odnoszone na ciężkich terenach bądź z solidnymi rywalami okraszają wpadkami. Taką stratą punktową było ostatnie spotkanie przed własnymi kibicami z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Patrząc na ostatnią serię rywali można było spodziewać się ciężkiej przeprawy, jednak co najmniej jeden punkt mógł wpaść na konto podopiecznych trenera Andrzeja Konwińskiego.

W drugiej części spotkania na dodatek MKS grał w przewadze zawodnika, jednak ciężko myśleć o zdobyciu bramki kiedy w tym właśnie czasie oddaje się tylko jeden celny strzał w światło bramki. Do tego nasi piłkarze nie mieli zbytnio pomysłu na zdobycie kolejnych bramek. W przeciągu całego meczu aż 22 razy dośrodkowywali w pole karne z różnych stron boiska – i nie przyniosło do żadnego efektu. Warto nadmienić, że rywale dośrodkowywali w pole karne w całym spotkaniu tylko 2 razy i to w drugiej połowie.

Wszystko jednak w nogach zawodników, bowiem do zdobycia jest 18 punktów. W poprzednim sezonie na bezpiecznym teraz 8. miejscu zameldował się Chrobry Glogów, który zdobył wówczas 48 punktów. Sezon wcześniej ósme miejsce gwarantowało minimum 49 punktów. W tym sezonie granica punktowa dająca utrzymanie może być bardzo podobna. Aż ciarki przechodzą na myśl, gdy okaże się że o spadku i utrzymaniu będzie decydował bilans spotkań między dwoma interesantami. MKS ma taki gorszy stosunek z Błękitnymi, Rakowem i Gryfem.

Kibice w krótkiej, XI letniej historii klubu przeżywali już jeden spadek swojego zespołu. W sezonie 2010/2011 MKS pożegnał się z grą na zapleczu Ekstraklasy. Wówczas nasi piłkarze w ostatnich 6 kolejkach zdobyli tylko 4 punkty z czego 3 dzięki walkowerowi. Do utrzymania zabrakło wówczas 1 punktu. Teraz takiego słabego scenariusza punktowego w ostatnich meczach nikt nie przyjmuje.

W sobotę o godzinie 15:00 kolejna bitwa o punkty. Cieniujący na wiosnę Wałbrzych będzie gospodarzem spotkania z MKS-em. Co prawda gospodarze na koniec poprzedniego roku mieli 14 punktów więcej niż nasi zawodnicy, jednak teraz przewaga stopniała o połowę tych punktów i to MKS zadecyduje w sobotnie popołudnie czy Wałbrzych włączy się również w walkę o pozostanie w lidze. Wielce prawdopodobne iż Błękitni pokonają u siebie UKP Zielona Góra i podniosą poprzeczkę do 44 oczek.