A KLASA: Więcej drużyn w sezonie 2012/13

Opolski Związek Piłki Nożnej przedstawił regulamin rozgrywek na sezon 2011/12 oraz poinformował, że w następnym sezonie A klasa będzie liczyła  84 drużyn, podzielonych na 6 grup, po 14 zespołów w każdej.

Natomiast w obecnym sezonie, do Okręgówki awansują mistrzowie oraz wicemistrzowie każdej grupy. Z klasy A spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 16, 15 w swojej grupie i  jedna drużyna z 14 miejsca z najmniejszą ilością punktów; przy równej ilości punktów, spada drużyna z niekorzystną różnicą bramek, przy dalszej równości, spada drużyna z mniejsza ilością bramek zdobytych. Przy spadku większej ilości drużyn z klasy okręgowej spada dodatkowo kolejna  drużyna z 14 miejsca , następnie  z 13 miejsca w/g zasady jak wyżej .

Awans do klasy A uzyskują mistrzowie klasy B. W związku z różnicą ilościową drużyn w poszczególnych  grupach B klasy Zarządy Podokręgów opracują szczegółowe zasady awansu dla wicemistrzów B klas.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.