Adaptacja 400m kw w budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji

Do końca lipca zakończy się adaptacja 400m kw w budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Sienkiewicza w Kluczborku.

To przede wszystkim rehabilitacja dla dzieci i dla dorosłych, do tego sauny różnych typów, masaże lecznicze i kosmetyczne, jaskinia solna ? to część usług i zabiegów, które wkrótce będą wykonywane w budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Sienkiewicza.

Część budynku zajęły w ubiegłym roku powiatowe placówki, przeniesione na Sienkiewicza z ul. Jagiellońskiej. Są to: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół ds. Orzekanie o Niepełnosprawności, Poradnia Psychologiczno ? Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Pozostała pomieszczenie o łącznej powierzchni 400 m kw są przygotowane na prowadzenie następujących działalności:

Dzienny ośrodek dla rehabilitacji dzieci z problemami wieku rozwojowego, a w nim m.in.:

– gabinety psychologa i neurologa
– sala ćwiczeń
– poczekalnia z szatnią
– wc
– pomieszczenia porządkowe

gabinety rehabilitacji:
– dwa gabinetu masażu
– pomieszczenia z 3 stanowiskami
– pomieszczenia krioterapii
– pomieszczenia z magnetoterapii
– sala ćwiczeń z ugolem i urządzeniami
– szatnia dla pacjentów
– szatnia dla niepełnosprawnych

kompleks saun:
– fińska
– parowa
– infrared
– wc
– natrysk
– szatnia
– pomieszczenie z lampą solarną
– gabinet masażu kosmetycznego
– jaskinia solna

poradnia odwykowa:
– sala terapii grupowej
– pokój terapii indywidualnej
– wc

Pozostałą część zajmą pomieszczenia porządkowe.

Całkowity koszt inwestycji to: 590 tys. zł i jest ona w całości jest finansowana z budżetu powiatu.

W zamyśle i założeniach Powiatowy Ośrodek Rehabilitacji przy ul. Sienkiewicza miał skupiać wszystkie powiatowe jednostki działające na rzecz niepełnosprawnych i tak się stało, oraz rehabilitację dziecięcą i dla dorosłych, po to by ułatwić dostęp do tego rodzaju działalności ? mówi starosta Piotr Pośpiech. – Nie bez znaczenia jest fakt, że w sąsiedztwie POR-u znajduje się powiatowy Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych, którego mieszkańcy również będą mogli korzystać z rehabilitacji.

– Cały obiekt i jego otoczenie jest przyjazne dla niepełnosprawnych, co połączone z wysokim standardem zajęć rehabilitacyjnych przyczyni się do lepszej dostępności usług wykonywanych w komfortowych warunkach ? podsumowuje starosta. – Tworząc POR udało nam się siłami własnymi powiatu zagospodarować budynek odebrany od Caritasu, który latami stał pusty ? dodaje.

Oprac.: Monika Kluf
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz