B KLASA: Wołczyn zakłada drużynę

Wszystko na to wskazuje, że Wołczyn będzie miał dwie drużyny w B klasie. W ostatnim sezonie MKS Wołczyn rozegrał w A klasie zaledwie połowę sezonu. Później zdecydowano, o wycofaniu się drużyny.

Teraz być może w rozgrywkach wystartują dwie drużyny z Wołczyna. Pierwsza to MKS Wołczyn pod rządami gminy, oraz druga MKS Polonia Wołczyn. Prezesem w Polonii jest Piotr Kożuchowski, a wiceprezesem Jan Kołosowski. Trwa tworzenie kadry. Zespół trenuje i rozgrywa mecze sparingowe. W poprzednim tygodniu rozegrali mecz kontrolny z juniorami MKS-u na bocznym boisku w Kluczborku. W niedzielę o godzinie 17:00 zaplanowany jest sparing z rezerwami MKS-u – również w Kluczborku.

W drużynie Polonii trenuje m.in. Kożuchowski, Jaskólski, Mioduszewski. Klub swoje spotkania ligowe chce rozgrywać w Brzezinkach k. Wołczyna. LZS Brzezinki bowiem wycofuje się z rozgrywek B-klasy.
Jest 11 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  edwardo

  niedziele lub sobote mecz proslic z stobrawa ligota dolna o godz.17 na ligocie ostatni sparind ligoty z osowcem wygrana 4-2 tam tez trenuja chatkiewicz,begar,wloch,chalubiec

 2. 48x48
  kubik

  Wreszcie coś się dzieje w Wołczynie, derby miasta, dwie drużyny. Zakładam, że po sezonie jedna z nich zmieni nazwę lub się połączą. Podwójna szansa w gminie na A-Klasę 😀

 3. 48x48
  Marek

  Brawo „Byku”
  Pokazcie Zatorkowi, że bez jego laski też sobie poradzicie. A podopieczni trenera – należałoby powiedzieć antytrenera- dalej będa zbierać bęcki w B-klasie

 4. 48x48
  Aleksander

  Wydaje mi sie, że Wołczyn zasługuje na tą drużyne szczególnie mówie o drużynie ”byka”, bo zator sobie chyba jaja robi… W kazdym badz razie Wolczyn ma bardzo uzdolnionych pilkarzy tych starszych ale również młodych. Polonia powinna zrobic szkółke dla młodych około 10 – 14 lat i juz ich szkolic a w wieku 16-17 lat dawać im szanse ogrywania się już miejmy nadzieje w A klasie !!

  Pozdrawiam 🙂

 5. 48x48
  kolo

  Wielki klub pokroju Oderki, wielkie aspiracje i plany, a pózniej nagle bankructwo i brak kasy. Nie osmieszajcie sie Wołczynanie wy i wasze wielki klub Polonia. hehe. Za pare lat znowu bedzie lipa i kupa smiechu na sali. pozdro dla kumatych. hehe.

 6. 48x48
  człowiek

  O czym ty mówisz koło 🙂 nie ma żadnej sztamy z Oderką /Odrą juz nie pamiętasz jak właśnie ten klub przyjechał do Wołczyna na mecz pucharu polski co się działo 😉


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz