Bez uprawnień z prędkością 171 km/h w terenie zabudowanym…

28 punktów karnych, 8 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów i 2000 złotych grzywny to cena, jaką musi zapłacić za ?ciężką nogę? kierujący motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej na trasie Bogdańczowice- Ligota Górna. Okazało się również, że 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Policjanci z kluczborskiej drogówki, 25 września około 17:40 w miejscowości Biadacz, zauważyli kierowcę motocykla suzuki, który swoim pojazdem znacznie przekroczył dozwoloną prędkością. Motocyklista poruszał się z prędkością 171 km/h. Widząc popełnione wykroczenie policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiękowe dali znak kierowcy do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie zareagował jednak na sygnał policjanta i gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać przed policyjnym patrolem.

Uciekinier podczas swojej szaleńczej jazdy, lekceważąc obowiązujące przepisy, znaki drogowe, policyjne sygnały wzywające do zatrzymania jechał z bardzo dużą prędkością. Podczas ucieczki motocyklista popełnił aż 7 wykroczeń m.in. : przekroczył dopuszczalną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wyprzedził inny pojazd na podwójnej linii ciągłej, nie zatrzymał się na znaku ?STOP?, wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd.

Motocyklista zgubił policyjny patrol, lecz nie na długo. Już po kilkunastu minutach policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania. Wyczyn kierowcy został dokładnie nagrany na policyjnym videorejestratorze. Kierującym motocyklem okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Kluczbork.

W związku z zarzutem popełnienia wielu wykroczeń mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 2000 zł i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 8 miesięcy. Na konto kierowcy trafiło również 28 punktów karnych.

Fot, info, video: KPP Kluczbork
Jest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz