Ceny paliw poszły w górę, ale mają się obniżyć

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami w pierwszej połowie stycznia ceny paliw na stacjach szybko rosły w górę. Obecnie średnio litr oleju napędowego kosztuje w Polsce 4,06 zł. To 11 groszy więcej niż w poprzednim tygodniu. Eurosuper 95 kosztuje 4,41 zł – drożej o 9 groszy, LPG kosztuje średnio 2,17 zł – drożej o 5 groszy. Warto dodać, że olej napędowy ostatnio kosztował ponad 4 zł za litr w listopadzie 2008 roku.

W ostatnim tygodniu cena benzyny spadła o 54-59 PLN/1000 l., a oleju napędowego o 115 PLN/1000 l. Związanie jest to m.in. z umocnieniem złotego wobec dolara. Pod koniec stycznia na stacjach będziemy mogli liczyć na kilkugroszowe obniżki cen, w szczególności oleju napędowego.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.