Ceny ropy na stacjach paliw mogą iść dalej w górę chociaż i tak mamy jedne z najwyższych

Ceny ropy w dalszym ciągu mogą iść w górę, dlatego niewykluczone, że na stacjach paliw również będą podwyżki. Od ostatniego miesiąca cena ropy wciąż rośnie i baryłka może kosztować już ponad 82 dolary za baryłkę. Wzrost jest spowodowany ogólną tendencją na rynkach. Innym czynnikiem świadczącym o wzroście cen paliw jest osłabienie dolara wobec euro.

W naszym województwie i tak są już najwyższe ceny w Polsce. Wg. portalu e-patrol na początku marca średnia cena ON w województwie wynosiła 4,07 zł /litr. Tyle samo  miało województwo warmińsko-mazurskie, ale oni z kolei mają zdecydowanie niższe paliwa Pb 95 i Pb 98.

Pb 95 średnio u nas kosztuje 4,50, a to znaczy, że w innych województwach można kupić taniej o kilkanaście groszy na litrze. Przykładowo w śląskim litr kosztuje 4,31.

PB 95 średnio kosztuje u nas 4,76, a w śląskim 4,52 zł/litr.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.