Chór z ZSP 1 w Kluczborku nagrał już pierwszą płytę. W niedzielę wystąpią w kościele

Chór działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku nagrał swoją pierwszą płytę. W niedzielę 2 stycznia wystąpią w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku. Grupę założył i prowadzi Dawid Bachryj, nauczyciel w ZSP nr 1.

–    Zaczynaliśmy jako pięcioosobowy zespół, teraz jest dwudziestu dwóch chórzystów ? mówi kierownik zespołu.
Występy chóru jest nieodłącznym elementem niemal wszystkich szkolnych imprez, od patriotycznych po bardziej swobodne w tematyce. Stąd w systematycznie wzbogacanym  repertuarze grupy, która działa rok i trzy miesiące, utwory na każdą okoliczność. Z przewagą religijnych. –  Ta muzyka jest mi bowiem najbliższa ? mówi Dawid Bachryj, absolwent teologii.

Chór szlifuje repertuar na próbach i warsztatach wokalnych, zorganizowanych w czasie minionych wakacji. Młodzież już marzy o następnych. Ale musi zdobyć na nie fundusze. Nagranie płyty było dla nich z jednej strony formą promocji zespołu, z drugiej strony mają nadzieję, że kwota uzyskana z rozprowadzonych płyt pomoże w organizacji warsztatów tego lata.
Na płycie znalazło się dziesięć kolęd, w tym także mniej znane, oraz dwie pieśni religijne a capella.

Śpiewacy z ?Fabryki Muzyki? wystąpią 2 stycznia o 10.00 i 12.00 w trakcie i po mszy w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku. Będzie tam można kupić płytę zespołu w cenie ? co łaska.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.