MKS Kluczbork – Odra Opole – To już tylko godziny (aktualizacja 9:45)

23 kwietnia – środa

9:45 – Nie można już kupować biletów przez stronę internetową bilet.pax.pl. Sprzedaż od 15:00 w kasach.

22 kwietnia – wtorek

21:50

Był sezon 1989/90 i kiedy w około 60 minucie gola dla Metalu Kluczbork strzelił Bogusz cały stadion wybuchł z radości – wspomina jeden z meczów Robert Płaczkowski, który grał wtedy w barwach Kluczborka na boku pomocy.

Każdy zostawił wówczas serce na boisku, a spotkanie oglądały pełne trybuny.

Metal wygrał wówczas z Odrą 1:0. We wtorek każdy wynik dający trzy punkty dla MKS-u będzie pełnią szczęścia miejscowych fanów.

21:40 – Kibicowska zapowiedź spotkania!!

17:30 – Piłkarze są już po wtorkowym treningu, który odbył się o godzinie 15:00 na głównym boisku. Chwilę po jego zakończeniu nad miastem przeszła burza.

13:10Marek Śliwa rozjemcą meczu derbowego. Sędzia prowadził wcześniej już mecz MKS-u w Sosnowcu (wygrana 1:0) i z Turem Turek w Kluczborku przegranym 0:1.

12:40 – Trwają ostatnie przygotowania również na płycie boiska, gdzie jest koszona trawa. Piłkarze odbyli w poniedziałek po godzinie 18:00 trening na bocznym boisku – tzw. lotnisku. Wcześniej odbyła się analiza rywala. We wtorek piłkarze odbędą trening ok. 15:00.

12:30 – informujemy po raz kolejny, że prowadzona jest elektroniczna sprzedaż biletów na to spotkanie. Ci którzy chcą zakupić bilet zachęcani są do rejestracji na stronie http://www.bilet.pax.pl gdzie następnie wybierając piłka nożna/kub bilet na mecz MKS Kluczbork – Odra Opole przechodzimy do możliwości zobaczenia, które miejsca na danym sektorze są jeszcze wolne. Wtedy możemy zarezerwować sobie wybrane miejsce, zapłacić i wydrukować bilet, który następnie należy wziąć ze sobą na mecz (z dokumentem tożsamości). To tak w wielkim skrócie, bowiem więcej o tym przeczytacie na stronie klubowej tutaj

Ci którzy posiadają karnety, biorą se sobą karnet oraz dokument tożsamości (dowód osobisty) i ich wejście będzie zweryfikowane.

Ci którzy zamierzają kupić bilet w kasie, muszą mieć se sobą dokument tożsamości, a kupno biletu jest równoznaczne z potrzebą rejestracji w systemie każdej osoby. Otwarte będą dwie kasy biletowe, a rejestrację prowadzić będzie firma zewnętrzna. Kasy biletowe zostaną otwarte od godziny 15:00 (czyli 2 godziny przed spotkaniem). Rejestracja jednej osoby trwało ok. 1-2 minuty. Problem tylko jest taki, że nigdy do końca nie wiadomo ile przyjdzie ludzi kupić taki bilet.

Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresów zachęcamy zatem do kupowania biletów przez stronę. Chcemy, aby wszyscy którzy odłożą to na ostatnią chwilę mieli świadomość, że przed kasami mogą utworzyć się kolejki – Robert Płaczkowski.

12:20 – odwiedziliśmy już dzisiaj biura MKS-u Kluczbork gdzie udało porozmawiać się z dyrektorem sportowym Robertem Płaczkowskim oraz Patrycją Strzelak pracującą w sekretariacie klubu. Jak wyglądają przygotowania do spotkania ?

Organizacja jak przed każdym ligowym spotkaniem w Kluczborku. Więcej jest tylko zapytań o sprzedaż biletów. Ludzie dzwonią i pytają o przedsprzedaż, o godziny sprzedaży – tłumaczy Patrycja Strzelak.

11:25 – Trener Odry Opole Petr Nemec jeszcze nie przegrał w Kluczborku. Był tu już dwa razy kiedy prowadził Flotę Świnoujście, a MKS grał w I lidze. W pierwszym sezonie Flota wygrała w Kluczborku 2:0, a w drugim był bezbramkowy remis.

21 kwietnia – poniedziałek

19:15 – Z byłym piłkarzem Odry Opole i MKS-u Kluczbork, Marcelem Surowiakiem o środowym pojedynku.

Odra na pewno będzie grać o zwycięstwo, patrząc na to jakie roszady kadrowe były robione w grudniu. Celują w ósemkę by pozostać. Mecz będzie zacięty, będzie dużo walki. Podejrzewam, że będzie zgrzyt na boisku, ale nie będzie złości, że to Odra to MKS.

W Odrze jest duża rotacja zawodników. Trener ma w czym wybierać i kto by nie wszedł to jest dobrym zawodnikiem. Na pewno trzeba uważać na Sebastiana Deję.To zawodnik, który robi różnicę, umie rozegrać piłkę, dobrze podać i uderzyć z dystansu. W Kluczborku z kolei trzeba uważać na Rafała Niziołka i szczególnie na prawą stronę – Wojciecha Hobera i Adama Orłowicza.

A jaki wynik typuje Marcel Surowiak ?

Wynik remisowy 1:1, 0:0. Derby się rządzą swoimi prawami ale Odrze w  tym sezonie nie idzie, MKS na początku punktował, a ostatnio porażka. Zobaczymy, stawiam że będzie remis.

13:45 – Prawie dwa lata temu, dokładniej 25 kwietnia Odra Opole zagrała na stadionie Miejskim w Kluczborku mecz w ramach Pucharu Polski z rezerwami naszego klubu. Wówczas zespół prowadzony również przez trenera Andrzeja Konwińskiego wygrał niespodziewanie 2:0.

IMG_8854

13:30 – Ostatnie 5 lat konfrontacji z Odrą Opole na zdjęciach

– >> Część I

– >> Część II

– >> O pierwszym meczu w Opolu z MKS-em 0:0

11:15 – Kiedy blisko 7 lat temu Tomasz Begar strzelił w Bogdanowicach w 89 minucie zwycięską bramkę w meczu, pewny stał się awans MKS-u Kluczbork do III ligi. Wtedy spełniły się marzenia każdego kibica, a nasz zespół mógł walczyć o ligowe punkty z zespołami z poza województwa opolskiego. Jednak dziś nikogo nie interesuje już gra w III lidze. MKS musi pozostać w II lidze, bo inaczej czekać nas będzie duża przebudowa zespołu. Pojawiają się głosy, że w razie spadku klub wycofa się i zacznie grę jeszcze niżej.

Zobacz parę zdjęć z 2007 roku gdzie MKS zmierzył się z Walką Makoszowy (Zabrze)

20 kwietnia – niedziela

14:10 – Dla naszego napastnika Piotra Giela spotkanie z Odrą będzie miało jeszcze dodatkowy smaczek. W Opolu gra bowiem jego brat bliźniak – Paweł Giel. Parę kolejek temu Piotr Giel mówił:

Wymieniamy się spostrzeżeniami związanymi z klubem. Rozmawiamy o treningach, poszczególnych meczach. Nie rozmawiamy konkretnie o założeniach taktycznych na mecze, tylko ogólnie dyskutujemy o życiu w klubie – Piotr Giel.

14:00 – Pod znakiem zapytania stoi występ Kojdera, który w meczu z Ostrovią zderzył się z rywalem i nabawił się kontuzji biodra. Na początku spotkania musiał opuścić murawę.

13:30 – Piłkarze MKS-u Kluczbork będą mieć prawdopodobnie dwa treningi przed spotkaniem z Odrą. Pierwszy odbędzie w II dzień świąt.

1:25 – Wszystko z kolejki na kolejkę diametralnie się zmienia. W sobotę Raków dzięki swojej wygranej wykorzystał tym samym potknięcie rywali i wyznaczył kolejną  granicę punktową która daje utrzymanie. To 35 punktów, czyli po 4 punkty tracą obecnie zawodnicy MKS-u i Odry. Niestety nie jest pocieszający również fakt, iż bezpieczne zespoły oddaliły się reszcie na kolejne punkty. Z pierwszej ósemki 5. zespołów zgarnęło komplet punktów, a pozostałe 3 po punkcie.

1:15 – W tym roku rozegrano już 7. kolejek.

1. Ruch Zdzieszowice – 16 pkt.
2. Zagłębie Sosnowiec – 15 pkt.
3 Gryf Wejherowo – 12 pkt.
– Bytovia Bytów – 12 pkt.
– Odra Opole – 12 pkt.
6. MKS Kluczbork – 11 pkt.
– Calisia Kalisz – 11 pkt.
8. Chrobry Głogów – 10 pkt.
9. Stargard Szczeciński – 9 pkt.
– Raków Częstochowa – 9 pkt.
– Polonia Bytom – 9 pkt.
12. Warta Poznań – 8 pkt.
– Ostrovia Ostrów Wlkp. – 8 pkt.
– Rozwój Katowice – 8 pkt.
15. UKP Zielona Góra – 7 pkt.
– Górnik Wałbrzych – 7 pkt.
– Jarota Jarocin – 7 pkt.

19 kwietnia – sobota

18:00 – To nie była piłkarska Wielka Sobota dla zawodników MKS-u Kluczbork, którzy przegrali w Ostrowie Wielkopolskim 2:3. Nasz środowy rywal zremisował na własnym boisku z Polonią Bytom 1:1. Tak więc praktycznie już właśnie teraz rozpoczęły się przygotowania do tego środkowego derbowego spotkania. Najpierw wraz z rodzinami w świątecznej atmosferze trzeba jak najszybciej zapomnieć o tej porażce, a później już na głównym boisku w Kluczborku przygotować się do wojny w starciu o 6 punktów.

18 kwietnia – piątek

15:00 – stan biletów i karnetów (wg. miejsc siedzących) na godzinę 14:45 wg. systemu elektronicznego prowadzonego na stronie ze sprzedażą biletów:

SEKTOR A – 21 miejsc zajętych – 243 wolne – 264 miejsca łącznie

SEKTOR RODZINNY – 1 zajęte – 331 wolnych – 332 miejsca łącznie

SEKTOR B – 5 zajętych – 295 wolnych – 300 miejsc łącznie

SEKTOR C – 194 zajęte – 205 wolnych – 399 miejsc łącznie

VIP – 112 miejsc łącznie – wszystkie zajęte

SEKTOR D – 306 zajętych – 92 wolnych –  398 miejsc łącznie

SEKTOR E – 40 zajętych – 260 wolnych – 300 miejsc łącznie

SUMA: 567 miejsc zajętych – 1426 wolnych – 1993 miejsc łącznie (bez VIP)

14:25 – Pierwszy mecz MKS-u w Opolu, gdzie padł bezbramkowy remis prowadził Artur Ciecierski. Ten sam sędzia poprowadzi sobotni wyjazd MKS-u Kluczbork do Ostrowa Wielkopolskiego.

17 kwietnia – czwartek

1:00 – W tym roku rozegrano już 6 kolejek. Do zdobycia było zatem 18 punktów. Ile zdobyły poszczególne kluby w swoich meczach ?

1. Ruch Zdzieszowice – 16 pkt.
2. Zagłębie Sosnowiec – 12 pkt.
– Gryf Wejherowo – 12 pkt.
4. MKS Kluczbork – 11 pkt.
– Calisia Kalisz – 11 pkt.
– Odra Opole – 11 pkt.
7. Stargard Szczeciński – 9 pkt.
– Bytovia Bytów – 9 pkt.
9. Polonia Bytom – 8 pkt.
10. UKP Zielona Góra – 7 pkt.
– Chrobry Głogów – 7 pkt.
– Rozwój Katowice – 7 pkt.
13. Górnik Wałbrzych – 6 pkt.
14. Warta Poznań – 5 pkt.
– Ostrovia Ostrów Wlkp. – 5 pkt.
16. Jarota Jarocin – 4 pkt.
17. Raków Częstochowa – 3 pkt.

00:40 – Zanim jednak dojdzie do meczu z Odrą Opole, w najbliższy weekend jest jeszcze kolejka. Dokładnie w Wielką Sobotę MKS pojedzie na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego (godz. 15:00), a Odra zagra u siebie spotkanie ze swoją kibicowską zgodą – Polonią Bytom (godz. 16:00).

00:35 – Póki co, na razie większego zainteresowania kupnem biletów, na podanej poniżej stronie, nie widać. Sprawdzam ilość zajętych miejsc na stadionie już od 10 kwietnia i na razie jakieś pojedyncze miejsca z każdym dniem są rezerwowane. Większość to miejsca zarezerwowane przez karnety.

15 kwietnia – wtorek

22:40 – Na spotkanie z Odrą Opole obowiązuje elektroniczny system sprzedaży biletów. Ci którzy chcą zakupić bilet zachęcani są do rejestracji na stronie http://www.bilet.pax.pl gdzie następnie wybierając piłka nożna/kub bilet na mecz MKS Kluczbork – Odra Opole przechodzimy do możliwości zobaczenia, które miejsca na danym sektorze są jeszcze wolne. Wtedy możemy zarezerwować sobie wybrane miejsce, zapłacić i wydrukować bilet, który następnie należy wziąć ze sobą na mecz (z dokumentem tożsamości). To tak w wielkim skrócie, bowiem więcej o tym przeczytacie na stronie klubowej tutaj

Zachęcamy do zakupu biletów, bowiem uniknąć można później niepotrzebnych nerwów związanych ze staniem pod klubowymi kasami w celu rejestracji. Taką procedurę rejestracji trzeba przejść bowiem takie są wymogi organizacji imprezy masowej.

14 kwietnia – poniedziałek

22:20 – Hit wiosny w Kluczborku już za 9 dni. Dokładnie w środę 23 kwietnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się konfrontacja derbowa MKS-u Kluczbork z  Odrą Opole. Zapraszamy do śledzenia portalu, gdzie będą pojawiać się ciągłe meldunki. Poruszymy wiele kwestii związanych z dwoma drużynami, pokażemy przygotowania od kuchni itp, itd.
Jest 15 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  mieszkaniec

  Tylko nie oblepiajcie miasta gdzie popadnie na elewacjach swoimi plakacikami z meczu,Mecz meczem ale sa miejsca do tego przeznaczone

 2. 48x48
  mieszkaniec

  juz widac ze w miejscach do tego przeznaczonych czyli slupach ogloszeniowych nie ma informacji o meczu,kiedys nawet w 4 lidze wisialy czytelne plakaty o meczu itp,a teraz co jakas rynna jakas elewacja czy skrzynka tel,po tym sie poznaje wartosc klubu i jego kibicow

 3. 48x48
  mieszkaniec

  SEKTOR E – 40 zajętych – 260 wolnych – 300 miejsc łącznie
  no chlopaki mobilizacja widze na maxa potraficje jedynie sie mobilizowac w darciu r..a na miescie w nocy

 4. 48x48
  fedfe

  Chlopie myslisz ze kazdy kibic ma konto w banku zeby przez ta smieszna strone kupic bilet ?
  Wiec nie ocenial, bo zapewniam Cie ze na E bedzie przynajmniej 200 os.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz