I LIGA: Grzegorz Kowalski: „Zawodnicy muszą być przygotowani na różne niespodzianki”. Przed sparingiem z Rakowem

W sobotę ostatni mecz sparingowy MKS-u Kluczbork przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem ligowym. 31 lipca nasi piłkarze pojadą już do Radzionkowa walczyć o pierwsze punkty z tamtejszym Ruchem. W sobotę o godzinie 9:30 zmierzymy się w grze kontrolnej z przedstawicielem II ligi, Rakowem Częstochowa.

– W środę podczas meczu z Rolnikiem Wierzbica wszyscy pograli w ramach treningu po 45 minut. Do rozpoczęcia ligi pozostało niewiele. W środę nie dawaliśmy się męczyć piłkarzom, bo boisko KKS-u jest twarde, spalone, robi się nierówno, a zawodnikom ciężko się gra i zostawiają sporo zdrowia. W sobotę w Częstochowie zagramy ostatni mecz sparingowy. W ostatnim tygodniu czekają na nas już tylko treningi. Przy tej pogodzie nie myślimy o grach kontrolnych. Normalnymi zajęciami trzeba przygotować się do dobrej dyspozycji na rozpoczęcie sezonu – zapowiada trener Grzegorz Kowalski.

Na mecz sparingowy wybierają się kibice miejscowego Rakowa. Mówi się, że zamierzają „powitać” byłego zawodnika Częstochowy, Grzegorza Skwarę i „podziękować mu” za mecz Arki Nowa Sól z Rakowem Częstochowa. Raków przegrał to spotkanie 2:3 i nie awansował do I ligi, chociaż w samej końcówce prowadzili jeszcze 2:1. Ale czy Grzegorz Skwara pojedzie na ten sparing ?

Pewnie tak, bo jest z Częstochowy. Każdy zawodnik spełnia swoje zadania, jest to jego profesja i trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki podczas meczów i być skoncentrowanym na tym co się robi – dodawał trener MKS-u.

Fot. Piotr Mazurczak




Jest 2 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    zaba

    Mam takie pytanie. Dlaczego Grzegorz Skwara wykonywał rzut karny? Chodzi mi o to czy trener nakazał w ramach treningu psychicznego czy też sam zawodnik chciał wykonać jedenastkę ? Będę wdzięczny za odpowiedź, lub chociaż jej namiastkę.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz