I LIGA: MKS rozgromił Ruch Zdzieszowice

MKS Kluczbork pewnie pokonał Ruch Zdzieszowice 6:2. Do przerwy było 2:1. Zwycięstwo gospodarzy jak najbardziej zasłużone. U zawodników MKS-u było widać chęć walki i zaangażowanie.

Już w 3 minucie padła pierwsza bramka. Rafał Niziołek otrzymał prostopadłą piłkę i będą sam na sam z bramkarzem nie pomylił się. W 23 minucie skrzydłowy MKS-u strzelił drugiego gola. Przed przerwą Ruch zdołał strzelić bramkę kontaktową. Z prawej strony dośrodkował w pole karne Przemysław Bella, a do siatki trafił Rafał Bobiński.

Po zmianie stron szybko zrobiło się 3:1. Wojciech Hober zagrał z prawego skrzydła, a akcję wykończył Arkadiusz Półchłopek. Chwilę później przyjezdni strzelili drugiego gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Kapłon, a głową dobrze uderzył Przemysław Bella.

W ostatnim kwadransie MKS rozbił rywala strzelając kolejne trzy bramki. Najpierw dobrze prawym skrzydłem rozpędził się Arkadiusz Półchłopek, a później wyłożył futbolówkę do Dawida Hanzela, który dopełnił formalności. Później po ładnej akcji Michał Glanowski zagrał na prawą stronę do Wojciecha Hobera. Skrzydłowy podał do Dawida Hanzela, który strzelił swoją drugą bramkę w tym sparingu. W końcówce wynik ustalił Rafał Niziołek, po zagraniu ze środka na lewej skrzydło końcem buta uprzedził wybiegającego bramkarza.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 6:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Niziołek 3., 2:0 Niziołek 23., 2:1 Bobiński 45., 3:1 Półchłopek 50., 3:2 Bella 55., 4:2 Hanzel 75., 5:2 Hanzel 80., 6:2 Niziołek 85.

MKS: Świtała, Hober, Jagieniak, Cybulski, Nitkiewicz, Tuszyński, Ulatowski, Glanowski, Niziołek, Hanzel, Półchłopek. Grali też Wnuk (junior), Mateusz Rosłoń (Legia Warszawa ME) i Kniejski (junior)

Jest 8 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    jacek

Wynik dość wysoki jak porównać poprzednie mecze tych drużyn. Nasuwają się pytania: W jakim składzie grał Ruch, i dlaczego u nas nie grali Odrzywolski, Orłowicz, Copik, Nitkiewicz, Kazimierowicz itd. ???

2. 48x48
    Arek

BYłem widziałem. Nitkiewicz grał. Widać było różnice między ligą 1 a 2 . Piłkarze zagrali świetnie, podania celne i akcje niczego sobie. Świetne wykończenia akcji przez Hanzla wkońcu dostał szanse pokazania swoich umiejetności i grania przez 90minut. Najlepszy mecz w tej rundzie jaki mks wykonał jeden z najlepszych w tym sezonie. Jeśli tak by grali to utrzymanie pewne. A grali tak pewnie dlatego ze pojawił sie nowy trener. W drugiej połowie pojawiło się dwóch nowych zawodników. Nasz junior chyba się zamotał bo zachwilę straciliśmy bramkę. Chłopak z Legii dobrze się zaprezentował z powodzeniem mógłby zastąpić któregoś z naszych pomocników. Jeśli miałbym opisać każdego z zawodników którzy się zaprezentowali na boisku to powiem w skrócie tak:
    Cybulski dramat zdarzyło mu się kilka razy zle przyjąć piłkę a nawet wpuscic zawodnika 1na1. Pojedynki główkowe przegrywa choć jest wysoki. Hober ambitnie grał duży plus. Jagieniak grał tylko 45 min ale nie widzę u niego zadnych strasznych blędów. Nizioł grał agresywnie podobnie jak nitkiewicz ciągneli gre do przodu duży plus. Glanowski przez kilkadziesiąt minut grał dobrze nie miałem do niego większych zastrzeżeń dopiero w 70 minucie nie miał siły i zdarzały mu się wpadki. Półchłopek starał się starał ale mu nie wychodziło jak zwykle faulował albo symulował nic wielkiego nie pokazał może oprócz ostatniej asysty. Patryk biegal biegał strzelał ale nic nie ustrzelił zadnej asysty minus jak zwykle. Hanzel bardzo dobry mecz 2 piękne bramki kilka strzalów na bramke zdecydowanie lepiej od Arka i Patryka Bardzo duży plus powinien grać w wyjsciowej 11. Wnuk jeszcze nie ograny ale dobrze sobie radził. Świtek bramka nie do obrony nie jego wina.