I LIGA: Ostatni taki mecz. MKS zagra w Łodzi z Widzewem

W sobotę ostatni taki pasjonujący pojedynek wyjazdowy MKS-u Kluczbork w tym sezonie. Nasi piłkarze zagrają w Łodzi z tamtejszym Widzewem, który wywalczył sobie powrót do Ekstraklasy na cztery kolejki przed końcem ligi. My z kolei walczymy o utrzymanie i każdy punkt jest nam potrzebny.

Widzew jest na fali. Podopieczni trenera Pawła Janasa przegrali ostatni mecz w lidze 10 października i było to… w Kluczborku. To nasi piłkarze zdołali pokonać wtedy Widzew 2:0. Od tamtej pory piłkarze z Łodzi nie przegrali żadnego meczu. W ostatniej kolejce zapewnili sobie powrót do Ekstraklasy miażdżąc na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 6:1. Teraz swój sukces mają świętować na własnym boisku, dlatego zagrają z MKS-em o pełną pulę.

Beniaminek ligi wciąż walczy o utrzymanie. Nie udało się pokonać żadnego rywala z dolnej części tabeli. Z Kluczborka po punkcie wywieźli Górnik Łęczna oraz Dolcan Ząbki. Sytuacja zrobiła się bardzo nerwowa, dlatego MKS w każdy kolejnym spotkaniu musi zdobywać punkty.

W naszym zespole wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Po kontuzji mięśnia trenuje już normalnie Tomasz Copik. Przygotowuje się również Rafał Wodniok, który miał problem z pachwiną podczas ostatniego spotkania, stąd w 2 połowie meczu z Dolcanem Ząbki musiał opuścić boisko.

W czwartkowych zajęciach nie wzięli udziału Waldemar Sobota, Rafał Wodniok, Rafał Niziołek i Patryk Tuszyński, którzy pod okiem trenera Grzegorza Kowalskiego ćwiczyli na głównym boisku stałe fragmenty gry. Reszta trenowała pod okiem trenerów Łukasza Becelli i Piotra Gucza.

Czy w wyjściowym składzie dojdzie do zmian ?. Tego nie jesteśmy w stanie określić. Po kontuzji Tomasza Copika do jedenastki wrócił Tomasz Jagieniak, który od razu założył kapitańską opaskę. Trudno będzie zrezygnować z któregoś gracza, ale ktoś będzie musiał usiąść na ławce rezerwowych, bo linię obrony tworzyć będzie czterech naszych obrońców. Na pewno zagra Paweł Odrzywolski, a po bokach Piotr Stawowy i Adam Orłowicz.

Reszty stawki nawet nie bierzemy do spekulacji, bowiem pewny miejsca może być tylko Waldemar Sobota, Michał Glanowski oraz Tomasz Kazimierowicz.

————————————————————————————————————–

USŁUGI SMS

Dla chętnych, którzy nie będą mogli oglądać meczu przygotowaliśmy opcję SMS. Za 1,22 zł z Vatem można zamówić sobie wynik spotkania do przerwy i na koniec.

Aby skorzystać z prenumeraty trzeba wysłać SMS o treści: NJ.MKS na numer 71068

Dostaniesz smsa z wynikiem meczu do przerwy i na koniec.

Koszt usługi 1,22 z vatem.

mkssms

Krzysztof Stodoła już raz zatrzymał Widzew w tym sezonie. Czy w sobotę znów się uda ? / Fot. Piotr Mazurczak

Jest 12 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Kropka.

64 minuta: Widzew przeważa. Stodołę próbował zaskoczyć m.in. Marcin Robak i Piotr Grzelczak. Efektu jednak nie ma.

2. 48x48
    Kropka.

69 minuta: Łodzianie niemal cały czas przebywają na połowie gości. Kolejny groźny strzał oddał Grzelczak.

3. 48x48
    Kropka.

79 minuta: Po strzale Oziębały piłka odbija się od poprzeczki!
    78 minuta: Widzew dąży do wygranej!
    73 minuta: Kluczbork rozpoczął grę od środka, widzewiacy szybko przejęli piłkę i przeprowadzili błyskawiczną kontrę! Oziębała podał do Robaka, a ten znów odegrał Oziębale! „Ozi” wpakował piłkę z najbliższej odległości!

4. 48x48
    Kropka.

84 minuta: Akcja Sernas! Litwin oddał strzał, ale został zablokowany!
    83 minuta: Zmiana w zespole Mks. Półchłopek w miejsce Niziołka. Wcześniej w zespole gości pojawił się Nitkiewicz, który zmienił Tuszyńskiego.

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.