I LIGA: Piotr Sobotta będzie grał w III lidze. Podsumowanie gry w MKS-ie

Były napastnik MKS-u Kluczbork, Piotr Sobotta który otrzymał po rundzie jesiennej od włodarzy beniaminka wolną rękę, znalazł już sobie nowy klub. Od marca będzie grał w barwach III-ligowego Skalnika Gracze. Drużyna ta po połowie sezonu znajduje się w połowie tabeli i walczyć będzie o górną połówkę stawki. Waleczny Piotr Sobotta powinien być dla nich wzmocnieniem i z pewnością nie raz pomoże wywalczyć punkty.

Sobotta przyszedł do MKS-u w 2007 roku, czyli w czasie kiedy MKS Kluczbork walczył o wygraną w IV lidze. Na początku leczył ciężką kontuzję, dlatego do formy doszedł dopiero w 7 kolejce III ligi. W swoim debiucie bramki nie strzelił, bo wybiegł na boisko w Nowej Soli dopiero na ostatnie 3 minuty gry. MKS Kluczbork wygrał z tamtejszą Arką 4:2.

Kolejkę później w Kluczborku udało się mu strzelić pierwszego gola. MKS Kluczbork na własnym stadionie wygrał z Orłem Ząbkowice 2:0. Sobota wszedł na ostatnie 6 minut, ale zdobył po chwili gola ustalając wynik spotkania.

Sobotta później grał już systematycznie do ostatniej ligowej kolejki. Pauzował tylko w jednym spotkaniu za 4 żółte kartoniki. Łącznie na boisku przebywał ponad 1200 minut i strzelił 7 bramek. MKS zajął 4 pozycję w tabeli i po reorganizacji rozgrywek awansował do II ligi zachodniej.

W kolejnym sezonie Sobotta w barwach MKS-u zagrał blisko 1900 minut. Strzelił również 7 bramek. MKS wygrał ligę i awansował na zaplecze Ekstraklasy.

W ostatnim swoim sezonie napastnik zagrał w rundzie jesiennej 260 minut. Nie strzelił żadnej bramki. We wcześniejszych sezonach przyczynił się jednak do spektakularnych awansów na zaplecze Ekstraklasy. To kibice MKS-u powinni długo pamiętać, dzięki Pitek i powodzenia.

sobotta

Fot. Studio Medialne Piomaz
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz