II LIGA: Kto jeszcze opuści MKS Kluczbork w przerwie zimowej ?

Na liście sporządzonej przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu znajduje się nawet 6 zawodników, którzy nie sprawdzili się w pierwszej części sezonu. O tym fakcie informował jakiś czas temu prezes klubu Zdzisław Sarnicki. Po zakończeniu gry w 2013 roku trener przekazał Zarządowi listę nazwisk piłkarzy, którzy go zawiedli i nie sprawdzili się.

Taka lista jest jednak na razie jedną wielką tajemnicą, bowiem wszyscy piłkarze mają ważne umowy do końca sezonu i ewentualne odejścia muszą zostać uzgodnione w porozumieniu dwóch stron. Mimo tego 24powiat.pl ustalił parę spraw.

Póki co zespół opuszczają piłkarze o statusie młodzieżowca. Ze względu na małą ilość gry z klubu chciał odejść obrońca Mateusz Skrobol, który jako pierwszy rozwiązał kontrakt. Na liście transferowej znalazł się z kolei pomocnik Michał Bienias, jednak w jego przypadku wchodzić w grę ma tylko wypożyczenie.

W drugim tygodniu stycznia rozpoczną się przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy będą mieli dwa miesiące na przygotowanie się do wznowienia rozgrywek. Treningi w drużynie ma rozpocząć pomocnik Tomasz Kazimierowicz, który w przeszłości grał w barwach MKS-u Kluczbork od 4 ligi. Wówczas został ściągnięty do Kluczborka z Motoru Praszka, a w 4 lidze był czołowym strzelcem. Kazimierowicz awansował z drużyną aż do 1 ligi. Później po spadku do II ligi zrezygnował z niego trener Zbigniew Smółka. Obecnie Kazimierowicz gra w III-ligowym WKS-ie Wieluń gdzie jest podstawowym piłkarzem i strzelił 4 gole. Jak ustalił 24powiat.pl w kadrze zespołu ma zastąpić Bartosza Rewuckiego.

Kto jeszcze może znajdować się na wspomnianej liście ?. Zapewne są to piłkarze, którzy mało grali. Może być to np. bramkarz Mateusz Abramowicz. Mimo iż jego rywal wypożyczony z Zagłębia Lubin, Amadeusz Skrzyniarz miał zarówno dobre i słabsze występy, tylko raz zastąpił go w bramce w 7 kolejce. Nie jest jednak słabszym bramkarzem, a o tym mówią poniższe statystyki.

Mateusz Abramowicz

17 ostatnich meczów (1 w tym sezonie, 16 ostatnich meczów w poprzednim sezonie): czyste konto: 11 razy (64%)

licząc ostatnie występy gdzie zagrał w barwach MKS-u łącznie 59 spotkań (1 w tym sezonie, 26 w poprzednim sezonie, 31 meczów w jeszcze wcześniejszym sezonie II ligi) zachował czyste konto w 21 spotkaniach (średnia 36%)

wpuszczone bramki (58 meczów): 55 bramek. Średnio na mecz 0,94 bramki

Amadeusz Skrzyniarz

17 meczów

czyste konto: 4 razy zachował czyste konto (średnia 23%).

wpuszczone bramki (17 meczów): 27 bramek. Średnio na mecz 1,58 bramki

Przepraszamy, nie ma żadnej aktywnej ankiety

Kto jeszcze może znajdować się na liście ? Być może skrócone zostaną wypożyczenia innych młodzieżowych zawodników. Mało grali pomocnicy: Przemysław Kwaśniewski oraz Kamil Stępień. Mało grał również leczący urazy Denis Kumiec. Wcale nie jest jednak powiedziane, że zespołu nie może opuścić zawodnik, który przez całą rundę był podstawowym piłkarzem…
Jest 10 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    MKS

    Dobrze że robią porządek z piłkarzami którzy się nie nadają do gry ,A ja słyszałem ze Marcel Surowiak ma wrócić bo ma karte w ręku

  2. 48x48
    gall

    OJJJJ tak >jestem za powrotem Kamila Nitkiewicza , teraz widać brak bocznych pomocników jakim byli Kamil .4lepszych zaangażowanych w klub niż 2 co bez perspektywy biorą pieniądze.Bienias ,Kumiec, czy Skrobol Panowie co to za zawodnicy.Lepszych znajdziecie w klasie W .Tak taka jest prawda nie nazwiska grają ale ambicja i umiejętności.POMYŚLCIE NAD TYM ile młodych się marnuje bo co bo nie grali w KLUBIE JUNIORÓW M K S .P A R A N O J A


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz