II LIGA: Miesięczne i roczne wydatki klubowe MKS-u Kluczbork

Przed nami nowy rok. Wielu klubom piłkarskim dokuczają problemy finansowe, w tym również MKS-owi Kluczbork. Głośno jednak jeszcze nieoficjalnie mówi się, że do wiosny w II lidze zachodniej nie przystąpią dwie drużyny. Pierwszym zespołem jest KS Polkowice, a drugim klub z naszego województwa – Ruch Zdzieszowice. Póki co w Zdzieszowicach trwa proces rozwiązywania kontraktów. Zespołu nie będzie prowadził już zapewne trener Ryszard Okaj, który na wiosnę prowadzić będzie Juniorów kluczborskiego klubu.

Poprzedni rok był już znacznie lepszy finansowo dla MKS-u Kluczbork. W 2013 roku Miejski Klub Sportowy spłacił wymagalne zadłużenie na łączną kwotę ponad 760 tys 403 zł z czego 400 tys zł pochodziło z kredytu bankowego poręczonego przez Gminę Kluczbork. Ponad 264 tys 368 zł to kwota zaoszczędzona w wyniku wprowadzenia działań oszczędnościowych oraz kwota 96 tys 034 zł to oszczędności uzyskane w wyniku negocjacji z wierzycielami.

Jak wyglądają roczne wydatki klubu ?

Największe pieniądze z budżetu idą na wynagrodzenia dla piłkarzy płatne przez klub (bez stypendiów z gminy). Miesięcznie jest to 34 tys 350 zł. a rocznie 412 tys 200 zł. (kwoty brutto)

Wynagrodzenia dla trenerów i pracowników to miesięcznie 24 tys zł. (rocznie 288 tys. 624 zł.)

Klub opłaca również niektórym zawodnikom mieszkania: 2 tys 520 zł. miesięcznie (30 tys 240 zł rocznie)

Spłata kredytów (400 tys i 300 tys) to miesięczny wydatek 8 tys zł. + 7 tys zł. (rocznie 96 tys zł. + 84 tys zł.)

– Roczne opłaty na rzecz Polskiego Związku Piłki Nożnej i Opolskiego Związku Piłki Nożnej to kwota  75 tys zł. Są to opłaty m.in. za rejestrowanie zawodników, kwoty za transfery itd.

Poza tym klub ponosi inne wydatki takie jak:

– Ochrona na meczach – 4 tys zł. miesięcznie (48 tys zł rocznie)

– Ochrona klubowa – ponad 2 tys zł. miesięcznie (ponad 25 tys zł rocznie)

– Opłaty za obiekty, biuro – 1,7 tys zł. miesięcznie

– Autokary i wyjazdy na mecze – 4 tys zł. miesięcznie (48 tys zł rocznie)

– Biuro rachunkowe – blisko 2,5 tys zł. miesięcznie

– materiały biurowe, telefony, akcesoria papiernicze – 800 zł. miesięcznie

– wyjazdy, noclegi i wyżywienie – 2 tys zł. miesięcznie

– woda mineralna, sprzęt sportowy, artykuły medyczne – około 3 tys zł. miesięcznie

– dojazdy na mecze wyjazdowe grup młodzieżowych MKS Kluczbork – 1 tys zł. miesięcznie

– Nagrody za mecze (premie – aktualnie nie są wypłacane) to koszty ponad 7 tys zł. miesięcznie

Do tego doliczyć trzeba inne nieprzewidywalne koszty, które szacuje się na 2 tys zł. miesięcznie.

W sumie wydatki klubu wynoszą rocznie ponad 1,3 mln zł.
Jest 14 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  kibic

  Kto dostaje z gminy Kluczbork stypendia??? Chcielibyśmy wiedzieć jacy piłkarze mają takie osiągnięcia w skali ogólnopolskiej?!!
  Kibice chcieliby też wiedzieć ile miesięcznie kosztuje utrzymanie obiektów dla kopaczy? Klub płaci raptem chyba w formie żartu 1,7 tys.zł miesięcznie!!!!
  Ilu młodych mieszkańców naszego miasta nie ma pomimo zdolności mozliwości rozwoju – bo kasa idzie w różnej formie dla pseudo piłkarzy.
  Będziemy pamiętać o tym przy urnach!!!

 2. 48x48
  ffgfd

  no i co.szczęka opadła.? 34 tys na pensje podzielić na 20 piłkarzy to pensja 1500 zł. To na 2 ligę nawet są śmieszne pieniądze wiec nie wyzywajcie ich ze kasę biorą a nic nie grają. gdyby mieli po 5 klocków to rozumiem…

 3. 48x48
  damian

  Takie pieniądze jak 1500-2000 zł w drugiej lidze są odpowiednie do poziomu tej ligi. To nie są czasy 1 ligi gdzie klub prezentował dobry poziom i można było popatrzeć na gre. Po za tym piłkarze na tym poziomie pracują w jakieś tam części.

 4. 48x48
  ciekawy

  Proszę teraz napisać bo rozchody są opisane,a przychody od sponsorów a szczególnie od rodziców.Których dzieci uczęszczają na treningi,które czasami są a raz ich niema a kasę cza wpłacać.Co najgorsze że dzieci nawet sprzętu niemają od klubu.

 5. 48x48
  Ekspert

  A ślepy jesteś jak są spotkania z mikołajem ?
  Popatrz jakise są obiekty u nas w Kluczborku a Tobie szkoda dać 30 zł na miesiac eby dzeiciak mogl pokopac . Co wolisz zeby na play stastion siedziało cały dzien ? Albo wolisz miec na flaszke ?
  Jak Ci nie pasuje to zapisz syna do Oderki ŁOpole tam bedzie za darmo .
  Pozdro dla normalnych

 6. 48x48
  ciekawy

  Ty EKSPERT co ty z mikołajem wylatujesz.A co Mikołaj prezenty rozdaje czyli stroje co jeszcze,bo jak wiem to na tego Twojego Mikołaja rodzice się składają no i dzieci słodycze dostają.

 7. 48x48
  Adam

  Powiedzcie mi dalczego taki G.czarnecki gra* w naszym MKSie , nic nie broni , jest tylko zgłoszony do 1 drużyny. bierze za to 500zł i mówi że mało…. chłopie , ty sie w ogóle ciesz ze jestes brany pod uwagę trenera . takich jak ty powinni […] . jak i tak wiszkszosc z tad nie wie o kim mowa


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz