II LIGA: Przewidywane wpływy w 2014 roku na Miejski Klub Sportowy

Największe wpływy na funkcjonowanie Miejskiego Klubu Sportowego w 2014 roku pochodzić będą z Gminy.

Magistrat oprócz dotacji w wysokości około 285 tys. zł. przyznaje również co miesiąc zawodnikom stypendia. Jest to ponad 300 tys. zł. rocznie.

Przewiduje się, że MKS dostanie ponad 120 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Oprócz tego za szkolenie zawodników w młodszych grupach rodzice płacą miesięcznie 3 tys. zł., co rocznie daje sumę 36 tys. zł.

Do tego dochodzą wpływy za bilety, chociaż one mogą różnić się znacząco. Zależy od frekwencji na meczach ligowych i również od tego w której lidze MKS będzie grał od sierpnia. Klub przewiduje wpływy rocznie z biletów – ponad 64 tys. zł. (24powiat.pl obliczył iż są to średnio wpływy z 300 biletów normalnych po 12 zł z 18 meczów ligowych.). Trzeba podkreślić jeszcze raz, że wpływy te mogą się różnić. Bilety ulgowe, czy rodzinne bądź dla seniorów są znacznie tańsze.

Wpływy od sponsorów to blisko 300 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze miesięczne wpływy z Polskiego Związku Piłki Nożnej za grę Juniorów w lidze centralnej 1,5 tys. zł. miesięcznie. Składki członkowskie rocznie to ponad 11 tys. zł. Darowizny, nowi sponsorzy – 5 tys. zł. miesięcznie.

W 2014 roku Miejski Klub Sportowy ma otrzymać również opłatę lojalnościową za transfer Waldemara Soboty do belgijskiego Club Brugge ze Śląska Wrocław. Jest to opłata za wyszkolenie zawodnika za czasów gry w MKS-ie Kluczbork liczona od wartości transferu do Belgii – tłumaczy Robert Płaczkowski, dyrektor sportowy MKS-u. Club Brugge zapłacił Śląskowi około 1 mln euro. Jak ustalił portal 24powiat.pl włodarze naszego klubu są po rozmowach konsultacyjnych w tej sprawie z PZPN-em. Nie ma tylko wytycznych kiedy lub do kiedy klub musi wnieść taką opłatę. Z tego tytułu MKS Kluczbork ma otrzymać rocznie 60 tys. zł.
Jest 3 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  @nufc

  Trochę znajomości tematu panie redaktorzyno:
  a) nie ma czegoś takiego jak opłata lojalnościowa tylko ekwiwalent za wyszkolenie
  b) jest to zasada którą wprowadziła UEFA i z ang. nazywa się to solidarity contribution
  c) nie jest to żadne 0,5% od wysokości transferu, tylko liczy się to według ściśle okreslonego wzoru opracowanego przez UEFA

  I tak na solidarity contribution jest przeznaczane 5% ogólnej kwoty transferu i od tych 5% jest później obliczana kwota ekwiwalentu. I tak od 12 do 15 lat za każdy sezon należy się pięć procent z obiecanych w „solidarity” pięciu. Od 16 do 23 roku życia jest to 10 procent z obiecanych w „solidarity” pięciu.

  Tak więc panie redaktorzyno na przyszłość trochę dociekliwości jeśli chce się tworzyć artykuły i kalkulatorek w dłoń, a nie tu gdzieś coś usłyszałem, tam coś podsluchałem to napiszę na swojej smiesznej stronce.

 2. 48x48
  Ken

  Powoli w środowisku piłkarskim upowszechnia się wiedza o tzw. mechanizmie solidarności (ang. solidarity mechanism). Cóż to takiego? Otóż jest to forma partycypacji w kwotach transferowych piłkarzy. Na mocy mechanizmu solidarności, klub, w którym zawodnik występował (szkolił się) po ukończeniu 12-ego roku życia, lecz przed ukończeniem 23-ego roku życia (klub A), a następnie przeszedł do innego klubu (klubu B), ma prawo do udziału w opłacie transferowej, jaką klub B otrzymuje od kolejnego klubu (klubu C).

  Udział ten wynosi 5% opłaty transferowej, przy czym jeśli w okresie owych 12 lat szkolenia (pomiędzy 12-tym a 23-cim rokiem życia) zawodnik występował w różnych klubach, to za każdy rok procesu szkoleniowego danemu klubowi przysługuje udział na poziomie 0,25% (od 12-ego do 15-ego roku życia) lub 0,5% (od 16-ego do 23-ego roku życia).

  Należy przy tym odróżnić mechanizm solidarności od tzw. ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika, uiszczanego przez klub pozyskujący klubowi odstępującemu zawodnika. Mechanizm solidarności jest swoistym przedłużeniem systemu ekwiwalentu za wyszkolenie ? ?uaktywnia się? przy kolejnych transferach i pozwala klubowi szkolącemu młodego zawodnika czerpać korzyści z jego transferów dokonywanych przez całą karierę, a nie tylko w momencie opuszczania klubu.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz