Interesy nieletnich to…. złote interesy

16-letnia mieszkanka Kluczborka ?wynosiła? z domu złotą biżuterię, którą następnie przy pomocy swoich kolegów sprzedawała w lombardzie. Rodzice straty wycenili na 600 złotych. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 19-latek odpowie przed wydziałem karnym.

Kluczborscy kryminalni mimo braku zgłoszenia przestępstwa ustalili 16-letnią sprawczynię kradzieży. Dziewczyna zabierała rodzicom złote ?kosztowności?, które można było sprzedać. Jak ustalili policjanci skradzione z domu złoto dziewczyna przekazywała swojemu 14-letniemu koledze, a ten z kolei 19-latkowi, który sprzedawał biżuterię w jednym z kluczborskich lombardów. 14-i 19-latek otrzymywali od nieletniej drobne kwoty za udzieloną pomoc, pozostałe pieniądze 16-latka przeznaczała na swoje wydatki.

O dalszym losie 16-letniej dziewczyny i 14-latka zdecyduje Sąd Rodzinny w Kluczborku, natomiast 19-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo z art. 291 kodeksu karnego.

Aneta Czekaj / KPP Kluczbork
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz