IV LIGA: Jacek Opałka: „Graliśmy nerwowo w strefie ataku”. Wygrana Rolnika Wierzbica (GALERIA)

Rolnik Wierzbica wygrał kolejny mecz ligowy. Tym razem nasi piłkarze ograli w Kluczborku, Śląsk Łubniany 2:0. To już ich 10 spotkanie bez porażki, a 8 bez straty gola. W niedzielne popołudnie ostatni w tabeli Śląsk postawił wysoko poprzeczkę, ale podopieczni trenera Jacka Opałki znów zapunktowali potrójnie.

Bramki dla Rolnika strzelali obrońcy. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Mariusz Kamiński.

– Najpierw mieliśmy rzut rożny. Dośrodkował Gawlik. Uderzał Poprawa, ale po zamieszaniu piłka wpadła mi nogi. Przyjąłem na klatkę i uderzyłem – opowiada Kamiński.

W ostatniej minucie faulowany na prawej stronie był Koziołek. Sam poszkodowany dograł piłkę w pole karne.

To było bardzo dobre dośrodkowanie, uderzyłem głową i podwyższyłem wynik – mówił strzelec drugiego gola, Tomasz Nowak.

Pierwsza połowa, jeśli chodzi i strzały na bramkę, można powiedzieć, że była wyrównana. Oddaliśmy cztery strzały, tyle ile przeciwnik. Nie zmienia to jednak faktu, że po stałym fragmencie gry i strąceniu piłki zdobyliśmy gola. W drugiej odsłonie graliśmy już bardziej zdecydowanie. Staraliśmy się, aby zachować tempo, a wręcz jeszcze je podkręcić po czterech zmianach. Skutkowało to ilością strzałów i sytuacji bramkowych, jednak zwłaszcza w strefie ataku graliśmy zbyt nerwowo. Wszyscy, którzy oglądali spotkanie się ze mną w tej kwestii zgodzą. Cieszę się, że w końcówce zdobyliśmy drugą bramkę uspokajającą. Przypomniało mi się trochę spotkanie z poprzedniego spotkania ze Startem Dobrodzień, miało taki sam przebieg. Nie ma co ukrywać, rywal jak każdy rywal. W tej lidzie każdy może wygrać z każdym i to, Łubniany że znajdują się w dolnej części tabeli nie miało dla nas wielkiego znaczenia. W tym momencie liczył się tylko ten mecz i żaden inny – mówił po spotkaniu trener Rolnika Wierzbicy, Jacek Opałka.

To prawda, że rzadko zdarza się, iż w meczu strzelają bramki tylko obrońcy. Daje to tylko do myślenia. Można oczekiwać, że od trafiania są zawodnicy z formacji ofensywy. U nas jak pokazało już 10 kolejek strzelają również obrońcy – dodawał trener Rolnika.

Rolnik Wierzbica ? Śląsk Łubniany 2:0 (1:0)

Bramki: Kamiński 33?, Nowak 90?

Rolnik: Chałubiec, Pielichowski, Kamiński, Gierak, Nowak, Poprawa, Gawlik (55’Koziołek), Buła (75′ Zagaja), Dachowski, Matlęga (55′ Domino), Grzesiak (65′ Wołkowicz)