IV LIGA: Radosław Zagaja: „Na treningach pracujemy nad skutecznością”

W IV lidze odbyło się już pięć kolejek. Beniaminek Rolnik Wierzbica zgromadził w nich 11 punktów i plasuje się na 4 pozycji w tabeli. Nasi piłkarze stracili tylko jedną bramkę, strzelili natomiast 9 goli. W najbliższym meczu zmierzą się ze Swornicą Czarnowąsy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę w Kluczborku o godzinie 16:00. Poniżej rozmowa z pomocnikiem Rolnika, Radosławem Zagaja.

Zaczęło się dobrze, parę wygranych. Co prawda dwa ostatnie mecze nie przegrane, ale marzyło się zwycięstwo. Czego zabrakło w tych meczach ?

Pierwsze trzy mecze były dla nas bardzo dobrym otwarciem ligi co zaowocowało tym, że mogliśmy realnie myśleć o kolejnych zwycięstwach. W meczu z Piastem Strzelce Opolskie oraz Brzegiem zabrakło głównie skuteczności. Stwarzaliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji jednakże potrafiliśmy strzelić tylko jedną bramkę.

Chociaż podzieliliście się punktami z tymi dwoma ostatnimi drużynami, to były to różne spotkania ?

– W meczu z Piastem prowadziliśmy 1:0 i powinniśmy dowieźć zwycięstwo do końca, ponieważ zespół ze Strzelec od początku spotkania postawił na obronę, jednak tak się nie stało i jeden z nielicznych ataków gości w drugiej połowie dał Piastowi 1 punkt. Mecz z Brzegiem był meczem bogatym w klarowne sytuacje bramkowe głównie z tego względu że oba zespoły pokazały otwartą piłkę, skuteczność a raczej jej brak zadecydował o podziale punktów.

No właśnie skuteczność, czy pracujecie nad poprawą skuteczności ?

– Oczywiście, na treningach pracujemy nad skutecznością i mam nadzieję że to kwestia czasu gdy częściej zaczniemy wykorzystywać stwarzane sobie sytuacje.

Fot. Piotr Mazurczak
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.