IV LIGA: Trener Jacek Opałka opuszcza Wierzbicę. Kto go zastąpi ?

Trener Wierzbicy Górnej, Jacek Opałka odchodzi z drużyny. Szkoleniowcowi skończyła się umowa z klubem i nie została ona przedłużona. W nowym sezonie Jacek Opałka poprowadzi Stal Brzeg – również drużynę z IV ligi. Wcześniej trener miał propozycję prowadzenia MKS-u Kluczbork (II liga) w duecie z Andrzejem Konwińskim – szkoleniowcem juniorów starszych kluczborskiej drużyny. Obie strony nie doszły jednak do porozumienia. MKS Kluczbork poprowadzi Zbigniew Smółka.

LKS Wierzbica Górna zakończył sezon na IV pozycji w tabeli. Do wyższej klasy rozgrywkowej awansował Tor Dobrzeń Wielki oraz Start Namysłów. Obie drużyny wracają do III ligi po rocznej absencji.

Jacek Opałka został trenerem LKS Wierzbicy dwa sezony temu. Przejął obowiązki po Mariuszu Strzelaku, który odszedł do LZS-u Kuniów. Wówczas nasi piłkarze wygrali zmagania w A klasie i awansowali do ligi okręgowej. Rok później trener Jacek Opałka wprowadził LKS do IV ligi.

Kto zastąpi trenera Opałkę na stanowisku szkoleniowca ? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prowadzone są rozmowy z trenerem Ryszardem Okajem, który przez ostatnie pół roku warunkowo prowadził MKS Kluczbork, a wcześniej był asystentem Grzegorza Kowalskiego. Pracował również w Ruchu Zdzieszowice oraz w MKS-ie Kluczbork wraz z Robertem Płaczkowskim.

Jest 2 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  Andrzej

  Czyli Lzs nie ma pieniędzy i chce spuścić drużynę z ligi???? Bo zatrudnianie Okaja to 100% spadek ,ten pan nie ma charyzmy którą potrzeba trenerowi,Jest fałszywy klepie po plecach, a nie potrafi powiedzieć prawdy w oczy.To jest trener jedynie na A klase taka jest niestety prawda

 2. 48x48
  dar

  andrzeju jakiś ty głupi jest , jestem przekonany że jesteś idiotą
  nie odbieraj Okajowi tego co zrobił i tego co oddał dla sportu
  wina nie jest po stronie renera Okaja , winni są zawodnicy i zarząd MKS-u

  zawodnicy , którzy nadużywają alkoholu , grają dla kasy i w dupie mają to dla kogo grają dla nich ważne jest to ile dostają kasy nic ponadto

  zarząd MKS-u , jak dla mnie w całości do wymiany , brak sponsorów , brak perspektyw , brak marketingu , brak pomysłu na własną młodzież , która po ukończeniu weku juniora rozchodzi się po pobliskich LZS-ach ,
  wprowadzenie nowoczesności i konkretnego człowieka do zarządu może by coś zmieniło ale powstaje pytanie czy Pan Buła i Smolnik na to pozwolą , no chyba nie , znam osoby które obstawiają wyniki na bukchmacherce na własną drużynę ( co już jest chyba karalne) . Najgorsze jest to , że wszystko spadło na Okaja a tak naprawdę on jest najmniej winny całej sytuacji ( nie musiał przejmować drużyny po poprzednim skorumpowanym trenerze) ale zarząd szukając oszczędności nie chciał nowego trenera a to już był błąd!!!

  tak więc reasumując zostawcie Okaja a szukajcie winnych gdzie indziej i o nich sobie dyskutujcie

  co do przejścia do Wierzbicy , to jest to chyba jedyna słuszna decyzja jaką by mógł podjąć .

  kluczborscy „fani” i krytycy wystarczająco dużo wylali pomyj na jego głowę co jest obrzydliwe i co najgorsza niesprawiedliwe

  MKS-jeszcze nie spadł 😉


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz