Przebudowa dróg na Rynku. W poniedziałek zamknięty ruch. Zobacz plan

Rozpoczął się remont i przebudowa dróg na Rynku w Kluczborku. W poniedziałek 21 maja zamknięty zostanie ruch wokół Rynku. Przejezdny będzie tylko odcinek Ściegiennego – Zamkowa.

Inwestycja odbywa się w ramach projektu Rewitalizacja miasta Kluczborka obejmująca remont Ratusza, dróg i kanalizacji deszczowej wokół Rynku, remont Parku Miejskiego oraz remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych.

Zadanie zostanie zakończone w tym roku i będzie kosztować ok. 1,88 mln zł. Zakres inwestycji obejmuje m.in:

1. remont ulic wokół Rynku polegający na wykonaniu nawierzchni ulic z kostki brukowej
2. remont istniejących i budowę nowych zieleńców,
3. remont istniejących parkingów i zatok postojowych
4. remont chodnika i klombów,
5. remont kanalizacji deszczowej

Po remoncie nastąpi zapowiadana reorganizacja ruchu.

Dla ruchu samochodowego zostanie Zamknięty deptak łączący ul. Piłsudskiego i ul. Krakowską (południowa część Rynku)

Będą mogły wjechać tam jedynie samochody dostawcze na czas rozładunku, nie dłuższy niż 15-20 minut.

Zwiększy się ilość miejsc parkingowych. Po zmianie wyniesie ok. 50 miejsc + 20 miejsc przy ul. Ściegiennego w kierunku Zamkowej.

Przez 5 najbliższych lat parkowanie będzie bezpłatne.

W związku z zaleceniami konserwatora zrezygnowano z tzw. mini ronda w narożniku południowo zachodnim (obok PKO BP) oraz zmieniono materiał z którego zostaną wykonane chodniki z kostki betonowej na granitową.

W okresie remontu będą utrudnienia w ruchu w związku z tym prosimy o korzystanie z parkingu przy stawie Kościuszki.

Powyższe zadania są dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013 w wysokości 78,5 % kosztów kwalifikowanych.
Jest 8 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  Adam

  Mam takie pytanie. Rozumiem, że na czas budowy kanalizacji, dróg itp. wjazd na rynek będzie całkowicie nie możliwy. A czy ktoś wziął pod uwagę, żeby mieszkańcom rynku, którzy posiadają samochody, osobą prowadzącym działalność gospodarczą umożliwić dojazd do miejsca zamieszkania bądź pracy. Rozumiem, że jest parking przy ul. Kościuszki, ale to nie ułatwi sprawy w momencie, kiedy trzeba będzie zaopatrzyć sklep garmażeryjny, kwiaciarnie, aptekę bądź piekarnie. O ile do kamienic w Rynku w ciągu ulicy Krakowskiej czy Piłsudskiego jest względny dostęp od ulicy Damrota o tyle kamienice od strony ulicy Zamkowej zostaną całkowicie odcięte. A przypomnę, że w tym „ciągu” są dwa hotele, sklepy mięsne, apteka, kwiaciarnia czy nawet pizzeria. Nie ma możliwości dojazdu do ulic: Podwale, Paderewskiego, Bankowej czy w dużej części do ulicy Zamkowej. Dojazd do tych ulic uniemożliwiają drogi jednokierunkowe. Druga sprawa, która mnie zastanawia to brak wykonania rewitalizacji kanalizacji sanitarnej w Rynku. Hydrokom namiętnie co najmniej 3 , 4 razy w miesiącu interweniuje czyszcząc i doprowadzając drożność w rurociągach. Zapach w okresie letnim na rynku i w kamienicach jest powalający. Skoro robi się rewitalizacje to należy ją wykonać kompleksowo. Cieszy mnie fakt, że sieć wodociągowa została zmodernizowana.

 2. 48x48
  Adam

  Chodzi mi, że na czas przebudowy dróg w rynku będzie zamknięta również północna część rynku. Wydaje mi się, że w tym wypadku tymczasowo dla mieszkańców ul. Podwale, Paderewskiego, Zamkowej, Bankowej czy Rynku powinno się zmienić oznakowanie dróg dojazdowych do tych ulic. Uważam, że załatwi sprawę zmiana ruchu jednokierunkowego w ciągu ulicy Paderewskiego raz Podwale ( kierunek powinien odbywać się w kierunku ulicy Zamkowej.) Chyba, że już istnieje jakiś plan tymczasowy dla komunikacji. Proszę zatem o informacje.

 3. 48x48
  ag

  kostka granitowa , ciekawe jaka , taka aby panie tylko obcasów nie łamały, paskudny konserwator, może polskim miasto sredniowiecze afundujmy i po sprawie

 4. 48x48
  aaaaa

  Brawo dla Pana konserwatora !!! Kostka Granitowa i Likwidacja pseudo ronda, genialne! A juz myslalem ze bedzie kicha na całego, ale jednak nie bedzie tak zle 🙂 W koncy bedziemy to mieli na x-lat. Jeszcze razo Brawo za odwazna decyzje. Miejmy nadzieje ze wykonanie będzie na wysokim poziomie, i ze bedziemy Cieszyc sie z naszego pięknego rynku!!


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz