Jubileuszowy konkurs wiedzy o powiecie kluczborskim

W poniedziałek 15 marca w sali konferencynej Urzędu Miejskiego w Kluczborku odbył się finał X konkursu „Co wiecie o powiecie kluczborskim?”. Z testem zmierzyło się 37 osób wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. W finałach wzięli udział gimnazjaliści i licealiści z Byczyny, Kluczborka, Kujakowic Górnych i Wołczyna.

Test składał się z 20 przekrojowych pytań, które ułożył Mirosław Gos – nauczyciel geografii w ZSO w Kluczborku. Były one z zakresu historii, kultury, ekologii, chemii, elementów środowiska geograficznego i walorów turystycznych, a także problemów społeczno-gospodarczych powiatu kluczborskiego. Finaliści musieli m.in. podać nazwy rzek, parków krajobrazowych i szlaków rowerowych występujących na terenie powiatu, imię i nazwisko obecnego starosty, rozpoznać i nazwać obiekty na zaprezentowanych zdjęciach. Do uzyskania 100% punktów potrzebna była również wiedza o sławnych ludziach pochodzących lub szczególnie zasłużonych dla regionu. Jedno z pytań dotyczyło także sponsorów konkursu. Uczestnicy musieli określić jaką dziedziną zajmują się firmy: Cuprod, Mikor oraz Alsen-Alderan. W rozmowie ze Starostą Piotrem Pośpiechem wszyscy zgodnie przyznali, że największą trudność sprawiło im pytanie dotyczące gmin sąsiadujących z poszczególnymi  jednostkami samorządu terytorialnego wchodzącymi w skład powiatu kluczborskiego.

Gościem specjalnym jubileuszowego finału konkursu popularyzującego wiedzę o regionie kluczborskim był Andrzej Olech, założyciel Kluczborskiego Klubu Karate i główny trener. Przybliżając młodzieży historię tej wschodniej sztuki walki oraz tworzenia sekcji karate na Ziemi Kluczborskiej, wypełnił czas oczekiwania na wyniki.

Komisja w składzie: Jolanta Banaś, Mirosław Gos, Marlena Kamosz, Ireneusz Pientka i Bogusław Włos wyróżniła dziesiątkę najlepszych.

Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobyła Patrycja Szmyd, uczennica Publicznego Gimnazjum w Wołczynie. Na kolejnych znaleźli się jej szkolni koledzy: Andrea Dorociak, Monika Pilarska i Michał Poterałowicz. V miejsce wywalczyła Michalina Binkowska, reprezentująca gimnazjum w Byczynie.

Piątkę nagrodzonych licealistów otworzyła Agata Bułat, uczennica LO w Wołczynie. W tej grupie wiekowej reprezentacja z Wołczyna nie miała sobie równych. Pozostałe nagrody także powędrowały do uczennic tej szkoły. Wyróżniono: Agnieszkę Kotwicką, Annę Lekką, Natalię Supernak oraz Patrycję Hirszel.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy ? dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki przygotowane i wręczone przez Starostę Kluczborskiego oraz sekretarza kluczborskiego Urzędu Miejskiego, Andrzeja Kalandyka.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kluczborku
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.