KARATE: Kluczborscy karatecy wiozą medale z Mistrzostw Europy w Pradze

W niedzielę 9 grudnia zakończyły się XXXI Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym, które  w tym roku rozgrywane były w Pradze – stolicy Czech. Kolejne medale trafiły w ręce kluczborskich karateków.

W Mistrzostwach wzięło udział 185 zawodników z 14 krajów. Oprócz Polski wystąpili również zawodnicy i zawodniczki z: Armenii, Czech, Francji, Niemiec, Izraela, Włoch, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Rosji, Słowenii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

W 39 kategoriach aż w 31 wygrywali reprezentanci Polski. Polacy przywieźli 51 złotych medali, 23 srebrne i 6 brązowych.

Fuku-go mężczyzn – złoto trafiło w ręce Łukasza Radwańskiego z Kluczborskiego Klubu Karate. Polskę reprezentował jeszcze Rafał Wajda (AKT Niepołomice), który zajął drugie miejsce.

Kumite drużynowe – złoto w ręce Polaków. W drużynie wystąpił Łukasz Radwański.

Kumite indywidualne dziewcząt – młodzieżowcy – Srebro wywalczyła Alicja Zalecińska (KK Kluczbork).

Kumite indywidualne mężczyzn – Młodzieżowcy – Złoto dla Dawida Rojowskiego (Kluczborski KK)

Kata indywidualne dziewcząt – Juniorki – Natalia Giebułtowicz (Kluczborski KK) zajęła drugie miejsce.

Kata drużynowe dziewcząt – Juniorki – Złoto dla reprezentantek Polski. W składzie wystąpiła Natalia Giebułtowicz (Kluczborski KK)Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.