Kierowali na podwójnym gazie.

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych amatorów jazdy na ?podwójnym gazie?. Oboje kierowali wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Teraz muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną.

Pierwszy z nich został zatrzymany w czwartek 3 stycznia tuż po godzinie 23:00. Funkcjonariusze posterunku policji w Byczynie w miejscowości Biskupice zauważyli samochód m-ki Ford Fiesta, który na widok policyjnego radiowozu natychmiast zawrócił i udał się w przeciwnym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Kierowca forda zaczął uciekać, po kilkunastu minutach został zatrzymany. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Byczyna. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 1,4 promile. 20-latek ponadto posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny amator jazdy pod wpływem alkoholi został zatrzymany w piątek (4 stycznia) tuż po godzinie 21-ej. Funkcjonariusze w Kluczborku przy ul. M.C.Skłodowskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Opel Astra. Jak się okazało 28-letni kierowca mieszkaniec Kluczborka również prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Jego badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że 28-latek również posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Oboje muszą liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną przed Sądem Rejonowym w Kluczborku. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu, jest przyczyną wielu tragedii na drogach.

Aneta Czekaj / KPP Kluczbork
Jest 2 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    kominiarz

    Gdyby im zabrali samochody ,to by nimi nie jeździli !!!
    Jak taki ,czy inny typek ma samochód, to żaden zakaz nie będzie dla niego przeszkodą do jazdy ! Tym bardziej ,gdy tylko machnie kilka „głębszych”…


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz