Nie dla ACTA. Czwartkowa manifestacja na Rynku w Kluczborku

W czwartek o godzinie 18:00 na Rynku w Kluczborku odbyła się pikieta NIE dla ACTA. W manifestacji wzięło udział około 200 mieszkańców.

Nie możemy dać się oszukiwać rządzącym – tłumaczy organizator pikiety Jarosław Kubaczkowski.Musimy być świadomymi obywatelami i zajmować się polityką przez cały rok, a nie tylko przed wyborami.

Pikietujący mieli przygotowane transparenty z hasłami „ACTA droga do niewoli, nie poddamy się kontroli” oraz „Kluczbork Nie dla ACTA„.

Wspólnie krzyczeli także „Precz z cenzurą w internecie„; „Precz z komuną„; Kto nie skacze ten za ACTA hej, hej„; „Polska to my, Polska to my, a nie Donald i jego psy„; „Donald matole, twój rząd obalą kibole„; „Raz sierpem, raz młotem – czerwoną hołotę„; „A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści„.

Do podpisania układu ACTA doszło w czwartek o 3:30 czasu polskiego w Tokio, ponieważ Japonia jest jego depozytariuszem. W siedzibie MSZ w Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami podpisała ambasador Polski Jadwiga Rodowicz-Czechowska.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć także UE.

Jest to umowa handlowa zobowiązująca jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem. Stąd wiele sprzeciwów i protestów w Polsce ze strony internautów.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów przewiduje „możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia” praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich i pokrewnych.
Jest 13 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  bub

  Ogolnie rzecz biorac na 550 zapisanych osob pojawilo sie okolo 150, moze 200. Zawiodlem sie..
  Mimo wszystko mam nadzieje, ze tusk wezmie sobie do serca sprzeciwy rodakow w innych DUZYCH miastach!

 2. 48x48
  Mała

  Pragnę zauważyć, że część tych okrzyków (myślę, że wszyscy wiedzą które) były autorstwa TYLKO i wyłącznie kiboli i część manifestujących, w tym ja, zdecydowanie się od nich odcinam. (:

 3. 48x48
  sas

  I co Narodzie? Obudziłeś się? Już? Czy może jeszcze nie? No taaaak, przecież paliwo tylko po 6 złotych, przecież to nie ich wiinaaa to na świecie są perturbacje. A ustawa o lekach?? Refundacja? Ehh to drobnostka przecież nic się nie stało takiego, tylko paru od tego umrze, minister się pomylił oni chcieli dobrze to Pisaki robią awanturę nie wiadomo o co. A reforma emerytalna? Przecież tak ostrzegał Balcerowicz, eee tam Balcerowicz się nie zna, Balcerowicz musi odejść, A Balcerowicz to pewnie szpieg Pisowski pełen nienawiści. A studencik do którego wkroczyło ABW bo zrobił grę z rzucaniem buraka w prezydenta Komorowskiego o 6 rano do niego wkroczyli, To skandal w demokratycznym państwie w prezydenta Burakiem, ale przepraszam na całym świecie są takie gry w stanach strzelano do Busha wszystkim, no możne w Rosji nie ma, w Korei Pół. i w Chinach. Skandal w prezydenta burakiem!! To na pewno Pisowsy fundamentaliści!!! Itd Itd.. Ale My Polacy im Wybaczamy! My im wszystko wybaczymy bo, Oni Nasz Premier, Nasz Prezydent Oni tak ładnie wyglądają, tak Nowocześnie, oni tacy nowocześni są tak ładnie się wypowiadają, Oni zawsze tacy elokwentni a dziennikarze zawsze tacy mili w stosunku do nich i ładnie się uśmiechają, Oni chcą dla nas nowoczesności, nie to co te Pisioraki te chore z nienawiści homofoby, antysemici baaa FASZYŚCI!! O nieeeee!! My tych nie chcemy zacofanych My chce Nowoczesności dlatego my im wszystko wybaczamy nawet ACTA, bo nawet PiS kiedyś to chciał i w następnych wyborach zagłosujemy ponownie na naszą Platforme Kochaną i Donalda Gromowładnego! i Hrabiego Komorowskiego! Niech nam żyją sto lat!!! Zdrowie Waszmościom! OBYWATELU OBUDŻ SIĘ

 4. 48x48
  oilll

  Szkoda , że nie zjawiło się ty 500 osób , które się zadeklarowały , że przyjdą … Ale dobrze , że chociaż te niecałe 200 przyszło , widać , że tym osobom nie przeszkadzał mróz i zależy na tym by w Kraju było lepiej …. !

  Brawo dla organizatora !

 5. 48x48
  oilll

  W przyszłych wyborach może ludzie się zastanowią się i nie będą już tak licznie głosować na PO i się skończy ich wielkość …

  Najlepiej jak by Tusk i jego rząd poddali się dymisji (ale jak widac to narazie niemożliwe )

 6. 48x48
  Maly

  Co do osób, które zdeklarowały się na facebook’u. Bylo ich ponad 500. Zjawiło się dajmy na to 200. Musicie wziąć pod uwage też fakt, że przyszli ludzie którzy sie nie zdeklarowali np. Ja (bo do konca nie wiedzialem czy będę zdrowy), tak też kilku moich kumpli. Ale na face to łatwo się klika, tak wezme udział, szkoda.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz