KOLARSTWO: Nasi zawodnicy podczas Bryksy Cross w Gościęcinie

Była to XIX edycja tego wyścigu. Bryksy Cross Gościęcin to jedyny w Polsce przełajowy wyścig o kategorii UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej) C2.

Jest to z pewnością najlepiej zorganizowany przełaj w Polsce. Trasa bardzo widowiskowa, z pozoru wyglądająca na łatwą, jednak tak naprawdę bardzo wymagająca i pod względem technicznym i siłowym. W stawce każdej z kategorii znaleźli się przedstawiciele różnych klubów z Czech, którzy rewelacyjnie odnajdywali się na tej trasie.

Mateusz Janicki w kategorii junior młodszy uplasował się na 11. pozycji.

W juniorach Patryk Złotowicz zmagania zakończył na 8. miejscu.

UKS Stobrawa Kluczbork reprezentował również Patryk Stosz, który dopiero rozpoczął ściganie w kategorii U-23, startował w łączonej grupie elita/orlik. Pomimo, że startował z ostatniej linii, a w wyścigach przełajowych najważniejszy jest start i umiejętność przepychanie się do przodu, Patryk od początku jechał w czubie.

Już na pierwszych okrążeniach na prowadzenie znacznie wysunął się Marek Konwa (Milka Superior MTB Racing Team). Na metę wjechał z dość dużą przewagą nad 2. Janem Nesvadba (Madeta ? Fitnesspecialized).

Stosz kreskę przekroczył ze starszym zawodnikiem Andrzejem Kaiserem (Corratec Team Poznań), który ze względu na cenne punkty do rankingu poprosił kluczborczanina o puszczenie. Ostatecznie Patryk w końcowej klasyfikacji zajął 8. miejsce. Z pośród samych orlików był 4., ale najlepszym młodzieżowcem z Polski.

Foto, info: Magda

Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.