Komunikat o sytuacji powodziowej na terenie gminy Kluczbork z poranka z dnia 19 maja

Stan pogotowia powodziowego na terenie wszystkich gmin powiatu obowiązuje od wtorku, od godz. 17.00. Starosta wprowadził go ze względu na stały przybór wód w rzekach. Dziś w środę rano sytuacja w części gmin nieco się stabilizuje – informuje rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego, Monika Kluf.

Na osiedlu malarzy ul. Gierymskiego, Kossaka, woda powoli opada, zaczęła funkcjonować kanalizacja. Nie ma zagrożenie wyłączenia prądu na osiedlu malarzy. W Krzywiźnie sytuacja jest wciąż poważna ale pod kontrolą, służby nadal monitorują stan wody i prowadzą akcję zabezpieczającą. – informuje z kolei rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Mirosław Birecki.

Nadal poważna sytuacja jest na ul. Poniatowskiego, jednak stan wody się zatrzymał i może powoli opadać.

Rośnie poziom wody przy ul. Słonecznej i Strzeleckiej.

Na ul. Ficka drzewo oparło się o linię energetyczną. Służby energetyczne przystąpią do naprawy.

Sytuacja będzie wszędzie powoli się poprawiać jeśli w ciągu 4 godzin nie będzie intensywnie padał deszcz.

Cały czas pracują zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, straży miejskiej, Policja zabezpiecza zagrożone tereny.

W Lasowicach jeszcze w poniedziałek najtrudniejsza sytuacja była w Szumiradzie. Strażacy z wszystkich jednostek OSP i wraz ze służbami gminnymi budowali wał z piasku, co uratowało miejscowość przed zalaniem.

W gminie Byczyna podtopionych zostało kilka gospodarstw: w Ciecierzynie, Sarnowie, Paruszowicach. Aby przyjąć wodę z Pratwy ma zostać spuszczona woda w zbiorniku Brzózki w Biskupicach.

W Wołczynie układano worki z piaskiem przy ul. Kościuszki. Jak informują służby gminne sytuacja w tej gminie jest w miarę stabilna.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i zespoły zarządzania kryzysowego w gminach na bieżąco monitorują sytuację.

Fot. Piotr Mazurczak
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.