Koncert dla Świętego Jana Pawła II

Tłumy wiernych wypełniły kościół pw. NSPJ podczas koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II, z udziałem solistów, m.in. tenora Wojciecha Poprawy, związanego na co dzień z zespołem „Śląsk”, towarzyszącego im chóru i instrumentalistów. Dostarczyli nam niezwykłych przeżyć.

Artyści przeplatali bowiem utwory przywołujące wspomnienia o pontyfikacie Jana Pawła II z klasycznymi, które z pewnością podobały się Ojcu Świętemu.

Koncert zorganizował starosta kluczborski, wspólnie z burmistrzem Kluczborka i proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zaproszenie starosty odpowiedziały setki wiernych. Podczas koncertu zabrakło miejsc w ławkach.

Emocje jakich dostarczyli wykonawcy, siła wspomnień jakie przywołali bliskimi sercu każdego Polaka pieśniami wywołały u wielu słuchaczy wzruszenie. Po niejednym policzku spłynęła łza. Cały kościół wstał z miejsc by gdy zaintonowano „Barkę”, Abba Ojcze wierni wykonali razem z artystami. Każdy z osobna za sprawą tego spotkania miał szansę na własną refleksję o naszym Świętym.

Po koncercie złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Harcerze z ZHR z pochodniami żegnali wiernych w strugach deszczu, które tego wieczoru chyba nikomu nie przeszkadzały.

W koncercie wystąpili: Wojciech Poprawa – tenor (pochodzący z Kluczborka), Marian Chrobok – tenor, Małgorzata Strong – sopranistka, Krzysztof Kawa – skrzypce, Marcin Wielgat – dyrygent, Chór Kameralny Ex Animo z Kobióra, Stowarzyszenie Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile, Kwartet Smyczkowy Dell’arte, Janusz Frączak  – fortepian (współpracował m.in. z Ewą Demarczyk).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

Oprac. M.Kluf
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.