Kopniak na szczęście i do Sędziszowa Młp.

Siatkarze UKS Mickiewicz dotarli przed północą do Sędziszowa Małopolskiego, gdzie już w piątkowe popołudnie rozpoczną rywalizację w półfinałach Mistrzostw Polski. W trzy dni rozegrają trzy spotkania, a dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do finałów i staną przed szansą awansu do II ligi.

Grupa w której grają podopieczni trenera Mariusza Łysiaka ma jednego wielkiego faworyta. To mistrz województwa śląskiego zespół Płomień Sosnowiec. Resztę zespołów (UKS Tęcza Sędziszów Małopolski, Grunwald Chełmek i UKS) powalczy o zajęcie drugiego miejsca. Przynajmniej tak wygląda przed turniejowe typowanie, a boisko i tak wszystko zweryfikuje.

Nie chcemy być tylko uczestnikiem tego turnieju. Cel został przez nas osiągnięty i gramy w barażach. Nie ukrywam, że będziemy chcieli zrobić wszystko by uzyskać awans do finału. Myślę, że sprawa drugiego miejsca jest sprawą całkowicie otwartą i rozstrzygnie się między trzema zespołami. To jest siatkówka, to jest sport i jedziemy nastawieni bojowo. Uważam, iż z Sosnowcem również każdy może powalczyć – trener Mariusz Łysiak.

Kadra wyjechała do Sędziszowa Młp. parę minut po godzinie 16:00 z parkingu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Zanim wszyscy wsiedli do busa, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, bowiem rywalizacja w takim turnieju to również historyczna chwila dla klubu, który dopiero gra dwa sezony. Niektórzy żegnając się z najbliższymi, otrzymali nawet przysłowiowego kopniaka na szczęście. Szczęście bowiem będzie nam w Sędziszowie niezwykle potrzebne.

Jedziemy w optymalnym składzie. Praktycznie nigdy do tej pory nie miałem do dyspozycji całej meczowej 12. Jesteśmy przygotowani – Mariusz Łysiak.

Każdego dnia do południa mamy zajęcia treningowe. Rozruch, zajęcia na sali. Krótkie zapoznanie się z halą na której zagramy spotkania i o 18: pierwszy mecz z gospodarzami. W sobotę podobny schemat i mecz z Sosnowcem.

Jeśli chodzi o niedzielę, to planowo mecze miały odbyć się o godzinie 18:00 i 20:00. Jednak zostały już przełożone o godzinę. Niewykluczone, że ostatni mecz nasi siatkarze rozegrają zdecydowanie wcześniej.

Jesteśmy po wstępnych ustaleniach z drużyną Grunwald Chełmek i chcemy rozegrać mecz o godzinie 11:00. Jeśli uda się przełożyć, to zagramy prosto z marszu. Jeśli nie, to o godzinie 17:00 zgodnie z planem.

Zobacz zdjęcia z odjazdu siatkarzy do Sędziszowa

IMG_8975

piątek 11 kwietnia
UKS Tęcza Sędziszów MałopolskiUKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
Grunwald Chełmek – Płomień Sosnowiec – 20:00

sobota 12 kwietnia
UKS Mickiewicz Kluczbork – Płomień Sosnowiec – 18:00
UKS Tęcza Sędziszów Młp. – Grunwald Chełmek – 20:00

niedziela 13 kwietnia
Grunwald Chełmek – UKS Mickiewicz Kluczbork – 17:00 (ewentualnie o 11:00)
Płomień Sosnowiec – UKS Tęcza Sędziszów Małopolski – 19:00Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz