LIGA OKRĘGOWA: Kolejna zmiana lidera. Proślice punktują potrójnie (SPRAWOZDANIE, GALERIA)

W niedzielę odbyły się kolejne mecze w lidze okręgowej 8. kolejki. Przez ostatnią dobę prowadzili w tabeli piłkarze Murowa, którzy pokonali rezerwy MKS Kluczbork 2:0. W niedzielę jednak LZS Proślice pokonały na własnym boisku Unię Kolonowskie i to oni przez najbliższy tydzień będą patrzyć na resztę stawki z góry.

Gospodarze mieli więcej klarownych sytuacji, ale to przyjezdni pierwsi cieszyli się ze zdobytej bramki. W 35 minucie Wróblewski wrzucił piłkę na lewą stronę, a tam doskoczył Niewiem i zaskoczył Zalejskiego.

To tylko podrażniło gospodarzy, którzy ruszyli do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą w ciągu 10. minut strzelili trzy gole. Najpierw po dośrodkowaniu Kałuży głową trafił Grzesiak. Później Buła wykończył akcję Marcina Peretiatki. Trzeciego gola napastnik Proślic strzelił już sam mijając obrońców gości jak tyczki.

W 76. minucie Unia złapała kontakt. Po błędzie obrony bramkę zdobył Spałek.

W 90. minucie po uderzeniu z dystansu Szymika piłka zatrzymała się na poprzeczce. Przyjezdni poczuli szansę na punkty, zaryzykowali i odsłonili się. Najpierw po kontrze Zgid przegrał pojedynek sam na sam z Ćwiklińskim. Później jednak wynik meczu ustalił Marcin Peretiatko.

Pierwsza stracona bramka zmotywowała nad do lepszej gry – mówił po spotkaniu strzelec dwóch goli na Proślic.

– W końcówce mógł być remis, jednak wykorzystałem swoją szybkość i ustaliłem wynik meczu. Okazji było więcej, ale trzeba popracować nad skutecznością. Dzisiaj jesteśmy liderem, cieszymy się i pracujemy dalej.

LZS Proślice – Unia Kolonowskie 4:2 (3:1)

Bramki:  Grzesiak 35′, Buła 43′, 2x Peretiatko 45′, 90′

Proślice: Zalejski, Honc, Kałuża, Szyc. Piotr Peretiatko, Mielczarek, Strąg (46. Szota), Luberda, Buła (Kushnirenko 78.), Grzesiak (68. Zgid), Marcin Peretiatko