LIGA OKRĘGOWA: Rolnik Wierzbica rozgromił Prosnę Wieruszów 7:0 (FOTO)

Po dwóch porażkach i zerowym koncie zdobytych bramek zespół Rolnik Wierzbica tym razem może mieć więcej powodów do radości. W sobotnie popołudnie podopieczni Jacka Opałki rozgromili w Kluczborku Prosnę Wieruszów 7:0.

Do przerwy Rolnik prowadził 3:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Poprawa, który pokonał bramkarza po wspólnej akcji i wymianie piłki z Wołkowiczem. Później z lewej strony piłkę dośrodkował Stramowski i Poprawa podwyższył na 2:0. Przed przerwą gola strzelił jeszcze Wołkowicz, który stanął oko w oko z golkiperem po prostopadłym zagraniu i nie dał mu żadnych szans.

W pierwszej części boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Zagaja.

Zderzyłem się z rywalem i czuję ból w okolicach kolana – mówił środkowy pomocnik opuszczając boisko.

Po zmianie stron Wierzbica strzeliła jeszcze cztery gole. Najpierw mieli rzut wolny z prawej strony. Kiedy wszyscy oczekiwali na dośrodkowanie, piłka po ziemi trafiła pod nogi Szyca, który bez przyjęcia od razu uderzył w prawe okienko nie do obrony. Kolejne trafienie było dziełem Koziołka. Napastnik po prostopadłym podaniu wyprzedził wychodzącego bramkarza. Później miał przed sobą na bramce dwóch obrońców, ale zdołał trafić.

Na 6:0 z rzutu karnego podwyższył Domino, który położył bramkarza na jego prawej stronie, a sam wycelował w przeciwległy róg. 7:0 to już błąd golkipera Prosny Wieruszów, który po jednym z dośrodkowań z lewej strony nie złapał piłki, wypuszczając ją prosto pod nogi Wołkowicza.

Rolnik Wierzbica – Prosna Wieruszów 7:0 (3:0)

Bramki: 2x Poprawa, 2x Wołkowicz, Szyc, Koziołek, Domino

Skład Rolnika: Wyrębek, Stramowski, Sokołowski, Dziób, Pielichowski, Poprawa, Domino, Zagaja, Jarczewski, Koziołek, Wołkowicz.

Grali też: Buła, Nowak, Piotr Tokarski, Kamiński, Szyc

W kolejnym meczu sparingowym Rolnik Wierzbica zmierzy się w niedzielę z Juniorami MKS-u Kluczbork, których prowadzi trener Andrzej Konwiński.