Łzy szczęścia po meczu finałowym z Andrychowem

Siatkarki UKS Jedynka Kluczbork po dramatycznym spotkaniu pokonały MKS Andrychów 2:1 i tym samym awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski. To duży sukces dla podopiecznych trenera Piotra Głodzińskiego.

Aby myśleć o awansie do kolejnej rundy, młodziczki musiały najpierw wygrać przynajmniej jedno z dwóch spotkań grupowych, które rozgrywane były w sobotę. Nie zawiodły i w obu meczach wygrały po 2:0. Następnie w bezpośrednim starciu o awans do półfinału zmierzyły się w niedzielę z MKS-em Andrychów.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Pierwszy set należał tylko i wyłącznie do rywalek, które od początku meczu uzyskały przewagę paru punktów i z każdą minutą ją powiększały. Ostatecznie Andrychów wygrał do 14.

Po zmianie stron nasze siatkarki objęły prowadzenie 4:0, ale rywalki zdołały odpowiedzieć pięcioma punktami z rzędu i obrócić na chwilę stan rywalizacji. Później walka i punkt za punkt. W końcówce gospodynie oddaliły się na parę punktów i ostatecznie wygrały seta do 23. O tym który zespół będzie grał dalej w Mistrzostwach Polski zdecydować musiał tie-break.

Po pierwszym secie poprawiliśmy w swojej grze niemal wszystkie elementy. Dziewczyny poprawiły przede wszystkim zagrywkę, zaczęły myśleć w ataku, grać lepiej w środku pola. Rywalki miały wtedy zdecydowanie gorsze przyjęcie – trener Piotr Głodziński.

Ostatni decydujący set młodziczki UKS zaczęły od straty dwóch punktów. Później jednak udało się zdobyć seryjnie parę punktów i objąć prowadzenie. Trener przyjezdnych brał jeszcze czas, ale gospodyń grających bardzo pewnie nie udało się już powstrzymać. Teraz nasze siatkarki jako jedyne z województwa będą reprezentować Kluczbork w półfinałach.

To był bardzo ciężki mecz. W podgrupie B były trudniejsze zespoły. Świadczy o tym nasz dzisiejszy pojedynek z Andrychowem – Piotr Głodziński.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się turniej. W półfinałach wystąpi 16 najlepszych zespołów, a cztery zorganizują turnieje na własnej hali. Niewykluczone, że odbędzie się on być może ponownie w Kluczborku. O tym zadecyduje jednak losowanie, który odbędzie się w Warszawie.

UKS Jedynka Mickiewicz stanie przed szansą awansu do finałów, aby zagrać w decydującym turnieju tak jak ich rówieśniczki osiem lat temu. Wtedy to podopieczne trenera Mariana Orła zajęły VII miejsce w Polsce, a turniej odbył się w Warszawie.

Zobacz GALERIĘ z tego spotkania: Jedynka Kluczbork – MKS Andrychów 2:1

Zobacz GALERIĘ ze spotkania: Jedynka Kluczbork – Dziewiątka Łódź 2:0

UKS: Justyna Łysiak, Weronika Kitajewska, Ewa Kopik, Martyna Jagieniak, Paulina Rojowska, Joanna Boduch, Laura Łuszczyńska, Kamila Furmańska, Ewa Synawa, Agnieszka Mielczarek, Kamila Witkowska, Emanuela Kołodziej.

WYNIKI PODGRUPA A:

Jedynka Kluczbork – BKS Bielsko Biała 2:0 (25:19, 25:19)

Jedynka Kluczbork – KS Dziewiątka Łódź 2:0 (25:23, 25:20)

BKS Bielsko Biała – KS Dziewiątka Łódź 2:1 (25:20, 14:25, 25:12)

WYNIKI PODGRUPA B:

Lider Konstantynów Łódzki – MKS Andrychów 2:0 (25:19, 25:18)

Lider Konstantynów Łódzki – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:17, 25:10)

MKS Andrychów – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:18, 25:18)

MECZ o V miejsce – NIEDZIELA

KS Dziewiątka Łódź – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:21, 25:20)

FINAŁY – NIEDZIELA

UKS Jedynka Kluczbork – MKS Andrychów 2:1 (14:25, 25:23, 15:9)

BKS Bielsko-Biała – Lider Konstantynów Łódzki 0:2 (21:25, 16:25)
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.