Na rowerze z 3,5 promilami

Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym oraz poruszaniu się jednośladami po okolicy. Niestety rekreacja na dwóch kółkach nie zawsze idzie w parze w z trzeźwością. Kluczborscy policjanci od piątku zatrzymali aż 5 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Należy pamiętać, że pijany cyklista stanowi poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Pogoda w ostatnim czasie zachęca do wycieczek rowerowych oraz korzystania z jednośladów jako szybkiego i wygodnego środka transportu. Niestety niektórzy kierowcy zapominają o podstawowych zakazach i zasadach bezpieczeństwa.

Od  piątku mundurowi zatrzymali aż 5 cyklistów pod wpływem  alkoholu. Rekordzistą  okazał się być  34- letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który poruszał się jednośladem  mając  3,5 promila alkoholu w organizmie.  Za przestępstwo prowadzenia roweru w stanie nietrzeźwości grozi kara do 1 roku więzienia.

Aniela Pluta / KPP Kluczbork
Jest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz