Nowi najemcy w Inkubatorze Przesiębiorczości

noweinkub

Co najmniej 8 firm zamierza do końca roku wprowadzić się do drugiego Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Nowi najemcy mają zająć lokale od strony ul. Moniuszki i kolejne od strony fontann. Zainteresowanie wynajmem wzrosło po wakacjach, kiedy ruszył program dotacyjny na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 Początkowo nie wszyscy wnioskodawcy spełnili zakładane kryterium innowacyjności biznesplanu. Inni potrzebowali czasu, by swój pomysł na działalność przemyśleć, skalkulować i zdobyć dofinansowanie.

 Przykładem takiej firmy jest Cafe Babeczka – lokal pomysłowych mam, który rozpocznie działalność od listopada. Właśnie urządzają lokal.

– Będzie u nas można zjeść pyszne ciasta – przede wszystkim babeczki, napić się dobrej kawy i herbaty, zostawić dziecko na czas zakupów pod fachową opieką, poczytać książkę, ale nie tylko – mówi Joanna Gawrońska – Cieliszak.

– Chcemy, by nasza kawiarnia była miejscem interaktywnych i międzypokoleniowych spotkań mieszkańców Kluczborka. Pomysłów mamy mnóstwo.

W Cafe Babeczka mają być organizowane warsztaty rękodzielnicze, spotkania dla dzieci i seniorów, szafing, czyli wymiana ubrań, banki czasu, urodziny tematycznie z animatorami.

Właścicielki chcą stworzyć miejsce klimatyczne, marzą by każdy, kto przyjedzie jako klient, wychodził jako przyjaciel.

Aby móc otworzyć Cafe Babeczka panie założyły spółdzielnię socjalną. Tworzą ją oprócz Joanny Gawrońskiej – Cieliszak: Alicja Szolna, Iwona Kalina, Anna Banachowicz, Agnieszka Ligenza, Sylwia Nowak i Sabina Mielczarek.

Wszystkie są mamami, które po urlopach macierzyńskich miały trudności z powrotem na rynek pracy. Postanowiły założyć firmę, wykorzystując swoją wiedzę i kreatywność. Jest wśród nich pedagożka, polonistka, cukiernik, ekonomistka.

Panie miały naprawdę świetny pomysł na biznes i bardzo im kibicuję – mówi starosta Piotr Pośpiech. – Dla takich właśnie osób powstał inkubator.

 Powiatowy Inkubator Przedsiębiorczości wdrożył też nową ofertę pn. Businnes Jump In, dzięki której działające już na rynku firmy mogą przeskoczyć z dotychczas zajmowanych lokali do tych w inkubatorze, by obniżyć koszty prowadzonej działalności i skorzystać z unijnych pieniędzy w ramach nowego okresu programowania. Są już firmy zainteresowane przeprowadzką.

Monika Kluf / Starostwo Powiatowe
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.