Nowy budynek przy boisku w Chocianowicach

Pogoda sprzyja budowie nowego budynku sportowo-świetlicowego przy boisku w Chocianowicach. Mają z niego korzystać piłkarze, którzy obecnie występują w A klasie, a także mieszkańcy. Ma znaleźć się tam bowiem sala wiejska.

Stary budynek nie zostanie wyburzony, a jedynie wyremontowany. Nadal pozostanie tam pomieszczenie dla sędziów, które zostanie rozbudowane o toaletę. Natomiast stare szatnie gospodarzy i gości zostaną zmienione na pomieszczenia gospodarcze.

Do starej szatni zostaną dobudowane nowe pomieszczenia dla piłkarzy wraz z zapleczem sanitarnym. Najwięcej miejsca zajmie sala, gdzie będą odbywać się zebrania wiejskie.

Inwestycja gminy Lasowice Wielkie to koszt 600 tys. zł. Pieniądze będą pochodzić z funduszy europejskich.

Prace rozpoczęły się w poprzednim roku ma przełomie listopada i grudnia. Łagodna zima sprzyja szybkiej budowie. Planowo obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku. Wydaje się jednak, że budynek będzie gotowy znacznie wcześniej.

 – >> Zobacz GALERIĘ z budowy

ch

IMG_8148
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.