Odpowie za zniszczenie mienia

48-letni mieszkaniec Byczyny został zatrzymany pod zarzutem uszkodzenia drzwi wejściowych i zaworu wodnego w domu jednorodzinnym. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia około godziny 23:00 dyżurny kluczborskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez pokrzywdzonego o tym, że na terenie jego posesji przebywa mężczyzna, który najprawdopodobniej chce się włamać do budowanego przez niego domu jednorodzinnego. Sprawca, gdy tylko zobaczył właściciela posesji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Byczynie którzy w kilka minut po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tą sprawą. 48-letni mieszkaniec Byczyny w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, jego badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 2 promile alkoholu. Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany w policyjnym ?areszcie? do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Straty uszkodzeń zostały wycenione przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1 000 zł.

48-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Jak ustalili policjanci podejrzany zdenerwował się na właściciela i w zemście wszedł na teren jego posesji i zniszczył drzwi wejściowe do budynku oraz uszkodził zawór wodny. Teraz za swoje czyny odpowie przez Sądem Rejonowym w Kluczborku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Aneta Czekaj / KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.