Odpowiedzą za kradzież rowerów w powiecie

Policjanci z Posterunku Policji w Wołczynie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież rowerów. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci odzyskali rowery.

6 sierpnia do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców powiatu kluczborskiego. Mężczyźni w wieku 18 i 19 lat podejrzewani są o dokonanie kradzieży rowerów. Jak ustalili policjanci do kradzieży doszło w nocy z 5/6 sierpnia br., z klatki schodowej jednego z bloków w Wołczynie. Przestępstwo to nie było wcześniej zgłaszane policji.

Właściciele jednośladów potwierdzili zdarzenie i wycenili straty na kwotę ponad 600 zł. Przeszukując pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych mężczyzn, policjanci odzyskali i zabezpieczyli aż 5 rowerów mogących pochodzić z kradzieży. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Skradzione mienie funkcjonariusze zwrócili właścicielom. Wartość wszystkich odzyskanych rowerów przekracza 1000 zł. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcąc uchronić się przed kradzieżą roweru trzeba pamiętać, że czynnikami ułatwiającymi życie złodziejom jest lekkomyślność i niefrasobliwość właścicieli, którzy pozostawiają swoje jednoślady bez opieki i zabezpieczeń technicznych przed domem, sklepem lub na klatce schodowej. Jeżeli już musimy pozostawić swój rower bez opieki, należy przypiąć go odpowiednim zapięciem do stałego elementu podłoża np. poręczy lub piorunochronu.

Mariusz Trejten / KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.