Partnerstwo Kluczborka z miastem Wells

W dniach 7-9 maja 2010 r. delegacja z Kluczborka w składzie: Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kluczborku Janusz Kędzia Rzecznik Prasowy Mirosław Birecki i Specjalista ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich Tomasz Paluch gościła w mieście Wells w Hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii w celu podpisania porozumienia o współpracy.

Po raz pierwszy przedstawiciele obu miast spotkali się przy okazji wizyty w Bad Dürkheim w Niemczech, które jest miastem partnerskim zarówno Kluczborka jak i Wells. Wynikiem tego spotkania była wizyta czteroosobowej delegacji z Wells w Kluczborku w marcu 2008 r. Po tych spotkaniach przedstawiciele miasta Wells w listopadzie 2009 r. wystąpili z propozycją podpisania partnerstwa pomiędzy naszymi miastami.

Podczas wizyty delegacja z Kluczborka miała okazję zwiedzić to niewielkie miasto (ok. 10 000 mieszkańców), w którym znajduje się jedna z największych katedr w Wielkiej Brytanii wybudowana w 1245 r. oraz inne bardzo dobrze zachowane średniowieczne zabytki. Na terenie Wells znajduje się również szkoła muzyczna, w której uczą się dzieci z całego świata. Delegacja z Kluczborka odwiedziła również wystawę przygotowaną przez Angielsko-Polskie Stowarzyszenie dotyczące historii naszego kraju. Podczas zwiedzania wystawy doszło do miłego spotkania z licealistką z Kluczborka, która dzięki stypendium uczęszcza do liceum w Wielkiej Brytanii.

Partnerstwo zostało podpisane podczas uroczystości 8 maja 2010 r. przez Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara oraz przez Panią Burmistrz Miasta Wells Christinę Borastero w obecności Rady Miasta Wells i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kluczborku Janusza Kędzi. Oba miasta planują wspólną współpracę w zakresie kultury, sportu, rekreacji oraz przemysłu i handlu. Po podpisaniu porozumienia wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz wymieniono podarunki. Pani Burmistrz Miasta Wells otrzymała Kluczborską Basztę przygotowaną specjalnie na tę okoliczność oraz flagę Kluczborka. Natomiast kluczborska delegacja otrzymała pamiątkowy puchar oraz zdjęcie panoramy miasta Wells.
Jest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz