PIŁKA NOŻNA: Piłkarki ULKS Bogdańczowice w kolejnej fazie Pucharu Polski !!! (GALERIA)

W niedzielne popołudnie odbył się mecz Pucharu Polski pomiędzy zawodniczkami ULKS-em Bogdańczowice a Zagłębiem Lubin. Nasze zawodniczki sprawiły olbrzymią niespodziankę pokonując wyżej notowane rywalki 2:0.

Podopieczne trenera Krzyształowicza wypatrywały swojej szansy grając z kontrataku. Przyjezdne z Lubina nadziały się na taką szybką akcję w 37 minucie. Po długim zagraniu ze środka na lewą stronę Ficek wyprzedziła wychodzącą bramkarkę i głową skierowała futbolówkę do siatki.

Miałyśmy grać mądrze w obronie – mówiła po spotkaniu szczęśliwa z osiągniętego rezultatu zawodniczka z ataku Ficek.

Świetne dogranie koleżanki Kaczerewskiej, z którą długo już się znamy z czasów gry w Unii Opole, udało mi się dobrze dojść do piłki i wyprowadzić nas na prowadzenie.

– Gol dodał nam wiary. Czułyśmy, że nie możemy przegrać tego spotkania.

Gospodynie dobrze się broniły i nie popełniały błędów w defensywie. W 88 minucie ładnym strzałem popisała się Zielińska, która ustaliła wynik meczu.

To bez wątpienia historyczny awans drużyny ULKS Bogdańczowice. Teraz piłkarki zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski. Rywalkami będzie dwukrotny obrońca tego trofeum RTP Unia Racibórz.

Rywal bardzo wymagający, więc los nie był dla nas łaskawy. Z drugiej strony przyjedzie do nas klasowa drużyna z reprezentantkami kraju w składzie – zauważa Ficek.

ULKS Bogdańczowice – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Ficek 37′, Zielińska 88′

ULKS: Stramowska, Jaron, Dajdok, Gaj, Bar, Kowalczyk (Czech 80.), Kaczerewska, Cichocka (Zielińska 65.), Garbicz, Rybot, Ficek (Małycha 87.). Trener: Mirosław Krzyształowicz.