Podawali się za policjantów

Kluczborscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podając się za stróżów prawa, weszli do mieszkania 83-letniej kobiety i usiłowali ukraść jej pieniądze. Jako legitymację pokazali kobiecie stary dokument jednego z nich. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.  

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Jana Pawła II w Kluczborku, dwaj mężczyźni próbują ukraść pieniądze starszej kobiecie.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu znajdowała się 83-latka oraz dwóch mężczyzn, którzy przedstawili się kobiecie jako funkcjonariusze – wyjaśnia Mariusz Trejten, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Szybko okazało się, że nie byli oni prawdziwi.  Obaj mężczyźni zostali natychmiast zatrzymali przez kluczborskich kryminalnych. Śledczy szybko ustalili, że weszli oni do mieszkania okazując stary dokument tożsamości jednego z nich. Gdy byli już wewnątrz zaczęli wypytywać kobietę o to gdzie i jaką sumę pieniędzy przechowuje w domu.

Zatrzymani to 40 i 42-letni mieszkańcy Kluczborka. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz muszą liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.