Policja ostrzega, uwaga na niebezpieczne breloki

Policja w całym kraju ostrzega przed niebezpiecznymi breloczkami do kluczy, które oferowane są za darmo na stacjach benzynowych lub parkingach przy centrach handlowych. Te niewielkie przedmioty są wykorzystywane przez przestępców aby śledzić swoje potencjalne ofiary.

Breloki z chipem oferowane są głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy prezent. Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach. Ten na pozór niegroźny gadżet ma wbudowane niewielkie urządzenie, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.

Dzięki namierzanemu sygnałowi, przestępcy podążają za posiadaczem breloczka do jego miejsca zamieszkania. Rozpoznają teren i dokonują włamania podczas nieobecności domowników. Procederem tym zajmują się głównie osoby pochodzenia rumuńskiego.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie przyjmować tego typu prezentów. Warto również porozmawiać z dziećmi, które są szczególnie podatne na tego rodzaju prezenty, by nie przyjmowały niczego od obcych osób.
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz